Davasını dışarda bekleyecek

Davasını dışarda bekleyecek

Gönyeli’de birlikteliğini sonlandırmayı kabul etmeyen kadın arkadaşının evine giderek camına taş attıktan sonra kapısı önüne çöp döken zanlı Uğur Yürüyen, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
19 Kasım 2019 - 10:20

Evrim KAMALI

 

Gönyeli’de birlikteliğini sonlandırmayı kabul etmeyen kadın arkadaşının evine giderek camına taş attıktan sonra kapısı önüne çöp döken zanlı Uğur Yürüyen, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis bulguları aktardı
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Murat Plevne, olguları aktardı. Polis, Zanlı Uğur Yürüyen’in genel rahatsızlık suçuna methaldar olduğunu belirtti.  Polis, zanlı Uğur Yürüyen’in 16 Kasım 2019 tarihinde saat 04.00 sularında Lefkoşa'da,  birlikteliğini sonlandırmayı kabul etmediği gerekçesi ile T.Ç.'nin Gönyeli-Lefkoşa adresinde bulunan ikametgâhının önüne giderek ikametgâhın yatak odası camına taş atmak ve ikametgâhın giriş kapısı önüne çöp yığmak sureti ile rahatsızlık suçunu işlediğini mahkemeye aktardı. Polis, zanlının suçüstü hali tutuklandığını belirterek, Türkiye vatandaşı ve öğrenci statüsündeki zanlının davalarında hazır bulunması için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. 

Teminata bağlandı
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması,  bin TL nakit teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 1 kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizde yaşam mücadelesi
Denizde yaşam mücadelesi
“Hükümet tüccara hizmet  ediyor”
“Hükümet tüccara hizmet ediyor”