Davasını içerde bekleyecek

Davasını içerde bekleyecek

Lefkoşa’da tartıştığı annesini bıçakla yaralayan zanlı Alpay Sadrazam, dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
14 Kasım 2019 - 08:10

Evrim KAMALI

 

Lefkoşa’da tartıştığı annesini bıçakla yaralayan zanlı Alpay Sadrazam, dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı. 

Polis bulguları aktardı
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren müfettiş muavini Hüseyin Göymen, olayla ilgili bulguları aktardı. Göymen, huzurda bulunan zanlı Alpay Sadrazam’ın 09 Kasım 2019 tarihinde, saat 22.30 sularında Lefkoşa'da zanlı Alpay Sadrazam’ın annesi Bengiz Uğur'un kendisini kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesi ile %184 promil alkol tesiri altında bulunduğu bir esnada tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 7 cm, toplam uzunluğu 
16 cm olan çakı ile Bengiz Uğur'un sol çene alt kısmından boğazına doğru 3 cm boyutunda, 1 cm derinlikte kesi ve sırt kısmında 1 cm'lik kesi yapmak suretiyle katle teşebbüs ettiğini söyledi. Polis  yaraladıktan sonra zanlının  "seni öldüreceğim" demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu belirtti. Polis zanlının ayrıca elleri ve ayakları ile annesinin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ederek evin giriş kapısına tekme atıp Fisherprice marka bebek koltuğunu kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti. 

Cezaevinde bekleyecek
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Unutkanlığımızın  kurbanıyız!”
“Unutkanlığımızın kurbanıyız!”
Siyaset gücümüzü  kırmak istiyor
Siyaset gücümüzü kırmak istiyor