Dedektörle arama yaparken yakalandı

Dedektörle arama yaparken yakalandı

İskele’de dedektörle arama yapan Kazakistan uyruklu Nurtas Tatishev tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı…

Editor: Süperadmin
19 Eylül 2021 - 09:27
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

İskele’de dün sabah, Kazakistan uyruklu Nurtas Tatishev, dedektörle arama yaparken yakalandı. Polise metal kapak aradığını beyan eden Tatishev suçüstü hali gereği tutuklandı. “Kanunsuz dedektör ithali” ve “Kanunsuz dedektör tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesinde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Tatishev aleyhinde 2 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Metal kapak arıyordu

Meselenin tahkikat memuru Çağlar Kahyaoğlu, 18 Eylül 2021 tarihinde alınan bir ihbarda İskele’de Babutsa Kafe önünde bir kişinin dedektör ile arama yaptığının öğrenildiğini söyledi. Alınan ihbar üzerine olay yerine gidildiğini belirten Kahyaoğlu, zanlı Nurtas Tatishev’in dedektör ile arama yaparken suçüstü tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Kahyaoğlu, zanlının yapılan ilk sorgusunda metal kapak aradığını beyan ettiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Kahyaoğlu, zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Uğur, zanlı Nurtas Tatishev’in tahkikat maksatları bakımından 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı