Dimitriadis’den Rum Hükümetine Suçlama

Dimitriadis’den Rum Hükümetine Suçlama

Kıbrıslı Rumların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki (AİHM) davalarını üslenmesiyle tanınan avukat Ahilleas Dimitriadis, Rum hükümetinin özellikle kapalı bölge Maraş konusunda “tuhaf bir tutum değişikliğine gittiğini” iddia etti.

Editor: Yeni Bakış
02 Temmuz 2020 - 11:19

Politis gazetesi, “Devlet Tutum Belirlesin”  başlığı altında verdiği haberinde, AİHM davalarıyla ünlenen Rum avukat Ahilleas Dimitriadis’in, Rum hükümetinin kapalı bölge Maraş konusunda “tuhaf bir tutum değişikliği gösterdiğini” söylediğini aktardı.
Habere göre Dimitriadis gazeteye yaptığı açıklamada, kapalı bölge Maraş konusundaki asıl sorunun, Rum hükümetinin bu konuda kesin bir tavır sergilememesi olduğunu belirterek, Maraş kökenli Rumların Taşınmaz Mal Komisyonu’na başvurup başvurmamaları konusunda Rum hükümetinin hiçbir tutum sergilememesinden yakındı.
Dimitriadis, Rum hükümetinin, AİHM’ye başvuran Kıbrıslı Rumlara yönelik desteğinin, alınan siyasi bir karar sonrasında değiştiğini ifade ederek, “bu siyasi kararın kimin kararı olduğu” sorusunu gündeme getirdi.
“Ya insanlara yardımcı olsunlar ya da neden yardım etmediklerini açıklasınlar” şeklinde konuşan Dimitriadis, Maraş kökenli Rumların endişeli olduklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bu Tatbikat Provokatif Askeri Bir Hamledir"
Güney'de 13 yeni vaka
Güney'de 13 yeni vaka