"DP iki ana partiden biri olacak"

"DP iki ana partiden biri olacak"

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa milletvekili adayı Avukat Ali Tunçtaşlı, DP’nin ülkeye 30 yıldır hizmet veren bir parti olduğunu belirterek, 49 yeni isim ile siyasi sahnede yerini almak için mücadele verdiğini, bunun diğer partilerde olmayan bir özellik olduğunu kaydetti. Tunçtaşlı, 49 yeni ismin aday olmasının diğer partilere göre daha çok güven sağladığını belirterek, “sokakta bize güvenen insanları gördük. Demokrat parti hep anahtar parti olarak bilinir.

Editor: YeniBakış Editör
13 Ocak 2022 - 10:37 - Güncelleme: 13 Ocak 2022 - 10:42
Reklam

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa milletvekili adayı Avukat Ali Tunçtaşlı, “Ülkeye katma değer sağlayan ve ülkenin ekonomisine cevap veren iki ana sektörden biri turizmdir. Burası bir ada ülkesi ve ithalata yatkınız. Bunun bilincine olarak bizler bu dönemde dıştan gelecek olan yatırımcıyı nasıl daha fazla çekebilirizin çalışmasını yapıyoruz” dedi

 

 

Tunçtaşlı, “aradığımız can suyu sıcak paradır, dıştan gelecek olan yatırımcıdır ve turistlerin ülkeye katacak olduğu değerdir” diyerek, demokrat partinin geçmişte yaptığı başarıları da göz önünde bulundurarak kapalı turizm adı altında tekrardan turizmi başlatan siyasi parti olduğunu söyledi. Tunçtaşlı, hedeflerinin turist sayısını ikiye katlama olduğunu belirtti

 

 

Yeni Bakış

 

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa milletvekili adayı Avukat Ali Tunçtaşlı, demokrat partinin her alanında 12 yıldır görev aldığını belirterek, örgüt başkanlığı, merkez yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunduğunu söyledi. Tunçtaşlı, şu anda demokrat partinin genel sekreteri olduğunu belirterek, birçok görevde yer alırken partiye hizmet etmeyi, partiyi ülke siyasetinde hak ettiği yere taşımayı hedeflediğini kaydetti. Tunçtaşlı, bunu yaparken her zaman devlete nasıl katkı sağlanabilirin gailesini çektiğini belirtti. Tunçtaşlı, bu yönde çalışmalarda bulunduğunu partisinin de kendisine 2016 yılında Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yönetim kurulu üyeliğini verdiğini kaydetti. Tunçtaşlı, 2018 yılında ise kalkınma bankası yönetim kurulu üyeliğinde yer aldığını belirterek, bu görevleri yaparken ülke menfaatlerini ve vatandaşların menfaatlerini güden projelerin hayata geçmesini hedeflediğini ve hayata geçirdiğini söyledi. İnsan sevgisi, devlet sevgisi olduğu sürece ülkesine hizmet edebileceğini söyleyen Tunçtaşlı, “bizim hedefimiz devleti kalkındırmak, diğer dünya devletleriyle aynı değerde bir yapıya taşımaktır” dedi. Tunçtaşlı, vatandaşın derdine bir çare olabilmek için hukuki bilgisiyle görev almak istediğini ve aday olduğunu belirterek, üyelerin kendisine güvendiğini ve ilk sıradan aday çıktığını kaydetti.

Tunçtaşlı, bir pandemi sürecinin yaşanmakta olunduğunu, ancak dünya geneline bakıldığında iyi bir mücadelenin verildiğini ifade ederek, toplumun sağlıktan sonra bir diğer talebinin ekonomi olduğunu söyledi. Tunçtaşlı, “Demokrat partinin projesi adı altında birden çok proje söyleyebilirim ancak doğru projenin halkın istediği projeler olduğunu belirtti.

 

“Anahtar bellidir”

Tunçtaşlı, şöyle devam etti, “Kısa vadede halkın sorunlarına cevap verecek proje önem taşır. Uzun vadede ise toplumu ülkenin ekonomik çıkmazdan kurtarıp istihdam sözü, gençlerin işsizliğine yönelik olan çözümlerle ekonomiye artık bir can suyu katmanın zamanı gelmiştir. Anahtar bellidir. Turizm bu ülkenin cari açığını yüzde 60’ını kapatırken, geçmiş yıllarda 960 milyon doları kazandıran bir alandır. Ülkeye katma değer sağlayan ve ülkenin ekonomisine cevap veren iki ana sektörden biri turizmdir. Burası bir ada ülkesi ve ithalata yatkınız. Bunun bilincine olarak bizler bu dönemde dıştan gelecek olan yatırımcıyı nasıl daha fazla çekebilirizin çalışmasını yapıyoruz.”

 

“Hedefimiz turist sayısını ikiye katlamak”

Demokrat Parti (DP) Lefkoşa milletvekili adayı Tunçtaşlı, “aradığımız can suyu sıcak paradır, dıştan gelecek olan yatırımcıdır ve turistlerin ülkeye katacak olduğu değerdir” diyerek, demokrat partinin geçmişte yaptığı başarıları da göz önünde bulundurarak kapalı turizm adı altında tekrardan turizmi başlatan siyasi parti olduğunu söyledi. Tunçtaşlı, hedeflerinin turist sayısını ikiye katlama olduğunu belirtti.

 

“Demokrat Parti ülkede hükümeti oluşturacak olan iki ana partiden biri olacaktır”

Ali Tunçtaşlı, DP’nin ülkeye 30 yıldır hizmet veren bir parti olduğunu belirterek, diğer partilerinin söylemlerinin hep “yapacağız” olduğunu, ancak demokrat partinin “yaptık, yine yapacağız” şeklinde olduğunu hatırlattı. Tunçtaşlı, demokrat partinin hükümetteyken bir döviz krizi yaşandığını ve maliye bakanlığının Türkiye’den gelir gelmeden bütçeyi tamamlayan bir parti olduğunu hatırlatarak, bu nedenle demokrat partinin geçmişinin güçlü olduğunu söyledi. Tunçtaşlı, demokrat partinin 49 yeni isim ile siyasi sahnede yerini almak için mücadele verdiğini belirterek, bunun diğer partilerde olmayan bir özellik olduğunu kaydetti. Tunçtaşlı, 49 yeni ismin aday olmasının diğer partilere göre daha çok güven sağladığını belirterek, “sokakta bize güvenen insanları gördük. Demokrat parti hep anahtar parti olarak bilinir. Ancak bu dönem demokrat parti ülkede hükümeti oluşturacak olan iki ana partiden biri olacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteoroloji Dairesi'nden Günlük Tahmin
Meteoroloji Dairesi'nden Günlük Tahmin
Altun'dan Elektrik Kesintileriyle İlgili Açıklama
Altun'dan Elektrik Kesintileriyle İlgili Açıklama