Emlak mafyası haberinde Ara emri Kaldırıldı

Emlak mafyası haberinde Ara emri Kaldırıldı

İsrailli iş insanı Mr. Friedman’a ait emlak mafyasından, bir anne ve oğlunun öldürülmesinin azmettirilmesine kadar uzanan, yayımlayacağımızı duyurduğumuz haberimizin tek taraflı ara emri ile durdurulmasının ardından görüşülmesine başlanan ara emri duruşması dün sonuçlandı. Mahkeme, Yeni Bakış gazetesinin sunduğu doğru belgeleri ve mahkemede belgelere dayalı olarak yaptığı savunmayı haklı bularak yayın yapılmasının engellenmesinin doğru olmayacağı yönünde karar aldı ve ara emrini kaldırdı.

Editor: Süperadmin
24 Ekim 2019 - 09:05

Yeni Bakış’a Rus İstihbarat kaynaklarından ulaşan bilgi ve belgelere göre, İsrailli iş insanı Mr. Friedman’a ait  “Euro Kost” adlı emlak  mafyası, Edremit ve Yeşiltepe’de ev  ve arazi satma gerekçesiyle binlerce Sterlin ve Euro dolandırdığı Anna Leontuyeva adlı Rus vatandaşı kadını ve oğlunu Bulgaristan’da bir Rus vatandaşına öldürttü. Konuyla ilgili ayrıntılı haberin 8 Ağustos 2019 tarihinde Yeni Bakış gazetesinde yayımlanmasının ardından, Mr. Friedman mahkemeye başvurmuş ve gazetemizin bu yönde yayın yapmasını engellemek için  ara emri alarak yayını durdurmuştu.

 

Emlak mafyasıyla ilgili yayımlayacağımızı duyurduğumuz haberimizin tek taraflı ara emri ile durdurulmasının ardından Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı huzurunda devam eden ara emri duruşması dün sonuçlandı. Mahkeme, Yeni Bakış gazetesinin sunduğu belgeleri ve mahkemede belgelere dayalı olarak yaptığı savunmayı haklı bularak yayın yapılmasının engellenmesinin doğru olmayacağı yönünde karar aldı ve ara emrini kaldırdı.

 

Yeni Bakış’a ulaşan belgelere göre,  Anna Leontuyeva adlı kadın ve oğlu 2015 yılına kadar Girne’ye bağlı Edremit Köyü’nde ikamet ediyordu. Mr. Friedman’a ait  “Euro Kost” adlı emlak  mafyası, bu süre zarfında söz konusu kadınla irtibata geçerek önce ev ve arazi satma bahanesiyle 60 bin Euro, 73 Bin 794 Sterlin, 328 Bin Euro ve 346 Bin 500 sterlin aldı.

 

Bulgaristan’a giden Anna Leontuyeva ve oğlunun cesetleri 8 Eylül 2015 tarihinde bulundu. Şanssız kadının cesedi 8 parçaya ayrılmış vaziyette bulunurken 6 yaşındaki oğlunun cansız bedeni ise bir bavulun içinde boğulmuş vaziyette polis tarafından ele geçirildi. Cinayeti işleyen Kostin ise ömür boyu hapse mahkum edildi.

 

Bu arada, cinayetleri işleyen Kostin’in Mr. Friedman’ın yanında çalışan ve satış işleriyle uğraşan kadının kocası olduğu ortaya çıkarken, Mr. Friedman hem Kostin  hem de Anna Leontuyeva ile tanıştığını mahkemede kabul etti.

 

 

Yeni BAKIŞ

İsrailli iş insanı Mr. Friedman’a ait emlak mafyasıyla ilgili yayımlayacağımızı duyurduğumuz haberimizin tek taraflı ara emri ile durdurulmasının ardından  görüşülmesine  başlanan ara emri duruşması dün sonuçlandı.  Mahkeme ara emrinin kaldırılması yönünde karar aldı.

Yeni Bakış’a Rus İstihbarat kaynaklarından ulaşan bilgi ve belgelere göre,  Anna Leontuyeva adlı kadın ve oğlu Plotinkov 2015 yılına kadar Girne’ye bağlı Edremit köyünde ikamet ediyordu. Mr. Friedman’a ait  “Euro Kost” adlı emlak  mafyası, bu süre zarfında söz konusu kadınla irtibata geçerek önce ev satma bahanesiyle 6o bin  Euro tahsil etti. Şirket yetkilileri daha sonra ise  Anna Leontuyeva’dan Edremit köyünde  arazi satacakları gerekçesiyle bu kez de 73 Bin 794 Sterlin aldılar. Şirket yetkilileri belli periyotlarda Leontuyeva’dan yine çeşitli taşımaz satımı adı altında önce  5/6/2014 tarihinde 328 Bin Euro, daha sonra ise bir seferde  259 Bin 701 sterlin, ardından ise 346 Bin 500 sterlin daha  tahsil ettiler.

 

 “Euro Kost” şirketinin hesabından 259 Bin Euro ödeme yapıldı

Verdiği paralara karşın ne ev ne de arazilerini alamayan Anna Leontuyeva yanına oğlu Plotinkov’u da alarak 10/2/2015 tarihinde Bulgaristan’a gitti. Anna Leontuyeva ve oğlu Plotinkov’un cesetleri 8/9/2015 tarihinde bulundu. Şanssız kadının cesedi 8 parçaya ayrılmış vaziyette bulunurken oğlu Plotinkov’un cansız bedeni ise bir bavulun içinde boğulmuş vaziyette polis tarafından ele geçirildi. Rus istihbarat raporlarına göre bir Rus vatandaşı tarafından öldürüldüğü belirtilen talihsiz kadın ve oğlunu katleden şahsa Mr. Friedman’a ait  “Euro Kost” şirketinin hesabından 259 Bin Euro ödeme yapıldığı tespit edildi. Rapora göre, kadın ve oğlunu öldüren şahıs tutuklanıp yargılanarak ömür boyu hapse mahkum edilirken, Anna Leontuyeva’nın raporda yer alan banka dekontlarına yansıyan ve  “Euro Kost” şirketine ödediği paralara karşın talihsiz kadına ne bir ev ne de arazi devrinin yapılmadığı ortaya çıktı.

 

Mr. Friedman, Kostin ve Anna Leontuyeva ile tanıştığını kabul etti

Bu arada, cinayetleri işleyen Kostin’in Mr. Friedman’ın yanında çalışan ve satış işleriyle uğraşan kadının kocası olduğu ortaya çıkarken, Mr. Friedman hem Kostin  hem de Anna Leontuyeva ile tanıştığını mahkemede kabul etti.

 

Diğer belgeleri de kamuoyu ile paylaşacağız

Mahkeme, Yeni Bakış gazetesinin sunduğu doğru belgeleri ve mahkemede belgelere dayalı olarak yaptığı savunmayı haklı bularak yayın yapılmasının engellenmesinin doğru olmayacağı yönünde karar aldı ve ara emrini kaldırdı. İlerleyen günlerde Mr. Friedman’a ait emlak mafyasıyla  ilgili diğer belgeleri de kamuoyu ile paylaşacağız.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • serdar dombalak
    2 hafta önce
    serdar denktasin karisina baki..serdar denktasin karisina bakin en buyuk arazi mafyasi muge boyaci denktas (kocanci - mimar ozlem ozogmen boyacinin anasinin ustune yaptilar uyaniklar ya) devletten ce sahislardan caldiginiz talan ettiginiz tum mallari paralari faizleri ile iade edeceksiniz. muge boyaci denktasmi kadinin ........... olmaz derler ya aksine bu kadinin .........
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vakkas Altınbaş şebekesi çökertildi
Vakkas Altınbaş şebekesi çökertildi
Altınbaş çetesi 1 gün tutuklu kalacak
Altınbaş çetesi 1 gün tutuklu kalacak