"Erken seçim kapıda"

"Erken seçim kapıda"

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, “Halkın Partisi hükümetten çekilme konusunda sözünü tutsa da tutmasa da ülkenin acil hükümete ihtiyacı olduğunu söyledi

Editor: Süperadmin
15 Ekim 2020 - 11:59 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 23:14

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, ülkede hükümet diye bir durumun olmadığını, birçok sorunun görmezden gelindiğini belirtti.

“Halkın Partisi ilklerin partisi olmaya başladı” diyen Şahiner, parti meclisinin hükümetten çekilme kararı vermesine rağmen seçimde ikinci turun ardından UBP ile HP’nin hükümete devam etmesinin beklenecek bir hareket olduğunu söyledi.

HP’nin sözünde durması dahilinde herhangi bir aritmetik ile yeni bir hükümet kurulabileceğine işaret eden Şahiner, “Benim görüşüm hükümete girmemektir. Büyük ihtimalle önümüzdeki dönem erken bir seçim görünüyor” diye konuştu. 

“Öğretimin ne olacağı belli değil, sağlık kurumlarımız çok sıkıntı içerisinde, daha bir sürü sıkıntı mevcut. Hızlı karar alınıp çözülmesi gereken şeyler var. Bu yüzden acil bir hükümete ihtiyaç var”

 

Esengül AYKAÇ

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, “Erhan Arıklı Akıncı’nın karşısında kim olursa ona destek vereceğini söylemişti” dedi. Erhan Arıklı’nın Ersin Tatar’ı desteklemesi karşısında çok da şaşırmadıklarını, bekledikleri bir hamle olduğunu ifade eden Salahi Şahiner, alınan bu kararı normal karşıladıklarını söyledi.

“Acil bir hükümete ihtiyaç var”

Seçim sürecinde olunduğu için siyaset olarak olmayan hükümet olarak birçok sorunların görmezden gelindiğinden söz eden Şahiner, pandeminin tüm dünyada artarak devam ettiğini, ekonominin tek kelime ile dibe vurmuş bir durumda olduğunu söyledi. Şahiner, “Öğretimin ne olacağı belli değil, sağlık kurumlarımız çok sıkıntı içerisinde bir sürü sıkıntı içerisinde hızlı karar alınıp çözülmesi gereken nokta varken bir de bununla uğraşıyoruz. Acil bir hükümete ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

“Halkın Partisi siyasetten silinmiş bir partidir”

“Halkın Partisi ilklerin partisi olmaya başladı” diyen Şahiner, parti meclisinin karar verip medyanın önünde açıklama yapmasıyla böyle bir şeyin ilk defa yaşandığını kaydetti. Şahiner, Halkın Partisi’ne neden istifa edilmediği sorulduğunda cevaplarının, “Neden istifa edelim. UBP’li bakanlar bizim yerimize mi atansın” dediklerini söyledi. Halkın Partisi’ni siyasetten silinmiş bir parti olarak değerlendiren Şahiner, ikinci turun bitmesiyle tekrardan UBP ile HP’nin hükümete devam etmesinin beklenecek bir hareket olarak belirtti.

“HP sözünde durursa yeni bir hükümet kurulacak”

HP’nin sözünde durması dahilinde herhangi bir aritmetik ile hükümet kurulabileceğine işaret etti. Şahiner, “Benim kendi görüşüm ile şu anda hükümete girmemektir. Parti meclisinde alacağım taraf hükümete girmemek olacaktır. Büyük ihtimalle önümüzdeki dönem erken bir seçim görünüyor” diye konuştu. 

“Hükümette olmayı düşünebiliriz”

“Seçimden sonra birinci parti olarak çıkarsak hükümette olmayı düşünebiliriz” diyen Şahiner, “oluşacak aritmetiğe göre değişecek.  Olası erken milletvekilliği seçiminden sonra bunun kararını partimiz karar verecek. Geçmiş dönemde tecrübelerimizden ders çıkararak karar verilecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Din-Gör-Sen, Cumhurbaşkanı Seçilen Ersin Tatar’ı Tebrik Etti
Din-Gör-Sen, Cumhurbaşkanı Seçilen Ersin Tatar’ı Tebrik Etti
Türkmenköy’de Yangın
Türkmenköy’de Yangın