Esentepe’deki kaplumbağa yumurtlama alanı yok edildi!

Esentepe’deki kaplumbağa yumurtlama alanı yok edildi!

Esentepe bölgesinde bulunan ve her yıl yüzlerce kaplumbağanın ziyaret ettiği plaj yok ediliyor. Kaplumbağa yuvalarındaki ciddi düşüş tedirginlik yarattı

Editor: Süperadmin
13 Ocak 2021 - 08:50
Reklam

Esentepe bölgesinde bulunan ve her yıl yüzlerce kaplumbağanın ziyaret ettiği plaj yok ediliyor. Kaplumbağa yuvalarındaki ciddi düşüş endişe ile izlenirken bölge halkının ve çevre örgütlerinin tepkisine neden olduğu ortaya çıktı.

Doğanın talanı devam ediyor. Kaplumbağaların her yıl düzenli olarak ziyaret ettiği Esentepe Plajı’nda ciddi bir doğa tahribatı yaşanıyor. Esentepe doğu sahilindeki kumların alınıp başka bir yere taşınması sonucu gerçekleşen yapı bozulması, kaplumbağaları olumsuz etkiliyor.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Esentepe’de kaplumbağa yumurtlama alanı darmadağın edildiğini ifade ederek, daha önce Esentepe batı sahilindeki kumların alındığı için yapı bozulması yaşandığı ve bu yıl sadece 11 yuvanın tespit edildiğini ifade ederek, şimdi, aynı kaderi doğu taraftaki koyun yaşadığını belirtti.

Sarpten, he hükümet, ne çevre dairesi ne de başka bir makamın yaşanan talanı umursamadığını da ifade ederek, “ne de olsa, bu ülkede çevre zurnanın son deliği bile değil” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güngördü: Beylerbeyi’nde 21 pozitif vaka!
Güngördü: Beylerbeyi’nde 21 pozitif vaka!
“Alınan kararlar okullarda kaos yarattı”
“Alınan kararlar okullarda kaos yarattı”