Eski eşini dövdü, arabasının camlarını kırdı

Eski eşini dövdü, arabasının camlarını kırdı

Yeniboğaziçi köyünde 2 ay önce eski eşini ciddi şekilde darp eden Abdülkadir Aktürk, önceki gece ise yine eski eşinin evini basıp aracının camlarını kırdı, polis tarafından suçüstü yakalandı

Editor: YeniBakış Editör
18 Haziran 2021 - 15:55
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Yeniboğaziçi köyünde 2021 yılı Nisan ayı içerisinde eski eşi A.G’yi ciddi şekilde darp eden Abdülkadir Aktürk, önceki gece ise yine eski eşinin evini basıp aracının camlarını tasarrufundaki süpürge değneği ve votka şişesi ile kırdı. Polis tarafından suçüstü tespit edilen zanlı Aktürk tutuklandı. Zanlı Aktürk, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Tecavüzkar alet taşıma”, “Sarhoşluk”, “Rahatsızlık” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Arabanın camlarını kırdı

Meselenin tahkikat memuru Mustafa Çebi, zanlı Abdülkadir Aktürk’ün 15 Nisan 2021 tarihinde Yeniboğaziçi’nde eski eşi A.G ile sözlü olarak tartıştığını söyledi. Zanlının, çıkan sözlü tartışma neticesinde eski eşi A.G’nin başının sağ tarafına kasten ve kanunsuz olarak elleri ile vurup saçını çekerek ciddi şekilde darp ettiğini belirten Çebi, bununla ilgili olarak zanlı Aktürk aleyhinde derdest emri temin edildiğini ancak zanlının tespit edilemediğini açıkladı. Çebi, zanlı Aktürk’ün 17 Haziran 2021 tarihinde ise nefesinde yüzde 102 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu esnada yine eski eşi A.G’nin kalmakta olduğu eve giderek gizlice izinsiz olarak garaj kısmına girdiğini açıkladı.  Zanlının, izinsiz olarak girdiği garajda park halinde bulunan ve A.G’ye ait olan aracın ön camını, sağ yan ön ve arka camını, sol ön camını ve sağ dikiz aynasını tasarrufunda bulundurduğu süpürge değneği ve votka şişesi ile kırarak 4 bin 50 TL hasara uğrattığını belirten Çebi, zanlının yine ayni yerde yüksek sesle bağırıp çağırırken polis tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. Çebi, zanlının ayrıca 24 Kasım 2020 tarihinde ciddi darp suçundan, 11 Eylül 2017 tarihinde yasa dışı cemiyet propagandası yapmak suçundan ve 1 Nisan 2021 tarihinde ise telefonda tacizlik suçundan dolayı teminata bağlandığını aktardı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Çebi, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Abdülkadir Aktürk’ün kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 7 bin TL nakdi teminat ödemesine, 1 KKTC vatandaşının 100 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haspolat Ağıllar bölgesinde evinde ölü olarak bulundu
Haspolat Ağıllar bölgesinde evinde ölü olarak bulundu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından duyuru!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından duyuru!