Eski Kız Arkadaşını Darp Etti

Eski Kız Arkadaşını Darp Etti

Mağusa’da ayrılmış olduğu eski kız arkadaşını darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Ali Akçam Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı…

Editor: YeniBakış Editör
19 Ocak 2022 - 15:06 - Güncelleme: 19 Ocak 2022 - 15:14
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da ayrılmış olduğu eski kız arkadaşının peşini bir türlü bırakmayan ve aleyhinde uzaklaştırma kararı olmasına rağmen kararı hiçe sayarak eski kız arkadaşını darp eden Ali Akçam şikayet üzerine tutuklandı. “Darp” suçlamasıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Akçam, tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

 

Kolundan çekip darp etti

Meselenin tahkikat memuru Salih Fidan Ersan, zanlı Ali Akçam’ın 17 Ocak 2022 tarihinde Mağusa’da faaliyet gösteren bir cafe içerisinde kendisinden ayrıldığı gerekçesiyle eski kız arkadaşını kolundan tutup çekerek darp ettiğini açıkladı. Ersan, ayrıca zanlının 25 Kasım 2021 tarihinde İskele’de yine eski kız arkadaşı olan müştekiye karşı işlemiş olduğu “Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Rahatsızlık” suçlarından dolayı İskele Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak teminata bağlandığını belirtti. Yine zanlının 10 Aralık 2021 tarihinde, müştekinin Türkiye’de bulunan annesine, müştekinin kendisi aleyhindeki şikayetini geri çekmesi yönünde mesajlar attığını belirten Ersan, yine zanlının 12-13 Aralık 2021 tarihleri arasında “İnstagram” hesabından müştekinin “İnstagram” hesabına birçok mesaj atarak müştekiyi rahatsız ettiğini ancak müştekinin polise ifade vermemesinden dolayı ileri işleme gidilemediğini kaydetti. Ersan, yine zanlı aleyhine 12 Ocak 2022 tarihinde alınan müştekinin 200 metre mesafe yanına yaklaşmaması ve sosyal medya araçlarıyla iletişim kurmaması yönünde bir uzaklaştırma kararının mevcut olduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Ersan, zanlının serbest kalması durumunda ayni suçları işlemeye devam edeceğinin açık olduğunu belirterek, zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

 

Cezaevine gönderildi

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Ali Akçam’ın davaları görüşülünceye değin 15 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıta zam geliyor
Akaryakıta zam geliyor
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası