FITNESS MAÇI

Editor: YeniBakış Editör
20 Ocak 2022 - 11:04
Reklam

Süleyman HALİLİBRAHİM

Futbol 90, basketbol 40 dakika veya  farklı bir spor branşı etapları, periyodları, setleri bitene kadar devam eder ve sonuçlanır. Çoğu sporun temelinde yer alan ve rakibimizin kendimiz olduğu fitness ise bir ömür devam eder.

Daha iyi ve sağlıklı olmamız adına sürekli devam eden bu gelişimin ne süresi ne de dakikası vardır aslında. Bir ömür devam eder, devam etmek de zorunda aslında… Peki bir ömür devam eden bu maçın var mıdır kuralı, ekipmanı, sahası ve dahasında hakemi?

Oyunun sonuz bir serüven olduğu söyledik. Tam donanımlı bir salon, eldiven, favori spor kıyafeti, güzel ayakkabısı bir tarafa,  bu maçın en önemli ekipmanı, motivasyondur. Onsuz hareket etmek zordur çoğu zaman!!!  Evet evet o ilk adımdan bahsediyoruz. Çoğu insanın belki de uzun süredir endişe ve korku içinde yüzleşmekten çekindiği, yenilmez gözüken içindeki rakibi ile yüzleşmesini sağlayan ‘motivasyondur’.

Peki yüzleşme sonrasında ne mi geliyor? Kitabında yazılan kuralları tek tek uygulamak tabii ki de! Her oyunun olduğu gibi bu maçın da kitabı, kuralı vardır. Gelişi güzel sadece gösterişle, güçle, kuvvetle oynandığında zararın kaçınılmaz olduğu bir oyundur bu.

Disiplin, istikrar gelir sonrasında… Onlar bu oyunun tükenmeden, yılmadan, bıkmadan, usanmadan sürdürülebilmesini sağlar.

Her maçta olduğu gibi hakem de çok önemlidir. Peki rakibimizin kendimiz olduğu bir maçta hakem kimdir? Elbette sensin. Doğru kararlar ile periyodların ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini belirlemek çok önemlidir. Bu noktada kimin gözlemci olduğu öne çıkıyor. Doğru bilinen yanlışlarla bir ömür süren bu oyundan elenmek istemezseniz elbette!

Rakibin ve hakemin kendin olduğu, bir ömür devam edecek bir maçın galibi olmak senin elindedir. Kazanmak için oyuna dahil olman gerektiğini de unutmamak gerek. O muhteşem gün sen harekete geçmediğin sürece asla gelmeyecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıta zam geliyor
Akaryakıta zam geliyor
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası