"Garagözler" Masası!

"Garagözler" Masası!

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşa hükümetten bir darbe daha geldi. 2. Ekonomik Paket’in 12. Maddesinde yer alan aile davaları haricindeki yargısal işlemlerde verilen hükümlerin uygulanmasının 31 Aralık’a kadar durdurulması yönünde alınan karar Barolar Birliği ile hükümetin gizlice anlaşması sonucu iptal edildi

Editor: Süperadmin
07 Temmuz 2020 - 08:22 - Güncelleme: 07 Temmuz 2020 - 13:28

Mazbata mağduru vatandaşlar 31 Aralık’a kadar borçlarını ödeme yönünde plan yaparken hükümetin ve Barolar Birliği’nin oyununa geldi.

Aile davaları haricindeki yargısal işlemlerde verilen hükümlerin uygulanmasının 31 Aralık’a kadar durdurulması yönünde alınan kararın iptal edilmesiyle mazbata mağduru vatandaşların tutuklanması ve icra kararlarının çıkması an meselesi oldu.

3-5 tane banka avukatının mazbatalardan kazandıkları paralar nedeniyle Barolar Birliği ve hükümet edenler kararı gizlice iptal ederken, vatandaşa ise henüz bu kararın iptal edildiğine yönelik bir açıklamada bulunulmadı. Ekonomik krizin boy gösterdiği bir ortamda işini kaybeden ya da iş yapamaz hale gelen vatandaşın tutuklanmasının önünün neden açıldığını Bakanlar Kurulu Sözcüsü çıkıp açıklamalıdır.

Yeni Bakış

Aile davaları haricindeki yargısal işlemlerde verilen hükümlerin uygulanmasının 31 Aralık’a kadar durdurulması yönünde hükümetaldığı kararı iptal etti.Özellikle mazbata mağduru vatandaşlar 31 Aralık’a kadar borçlarını ödeme yönünde plan yaparken hükümetBarolar Birliği ile anlaşarak vatandaşı oyuna getirdi. Böylece mazbata mağduru vatandaşların tutuklanması an meselesi oldu.

Karar gizlice iptal edildi

Koronavirüs nedeniyle ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ortadayken, esnaf iş yapamaz hale gelmiş, birçok kişi işsiz kalmış ve çoğu kişi de maaş alamazdurumdayken hükümetin ikinci ekonomik tedbir paketinde 12. Maddede yer alan aile davaları haricindeki yargısal işlemlerde verilen hükümlerin uygulanmasının 31 Aralık’a kadar durdurulması yönünde aldığı karar biraz olsun vatandaşı memnun etmişti. Ancak Barolar Birliği ve hükümet vatandaşa oyun çekerek kararı gizlice iptal etti.

Mazbata mağdurları her an tutuklanabilir

Kararın iptal edilmesiyle tutuklamaların başlayacağı yeniden gündeme gelirken, barolar birliği ve hükümet vatandaşı adeta yok etme girişimine girdi. 3-5 tane banka avukatının mazbatalardan kazandıkları paralar nedeniyle barolar birliği ve hükümet edenler böyle bir kararı gizlice alırken, vatandaşa ise henüz bu kararın iptal edildiğine yönelik bir açıklamada bulunulmadı. Ekonomik krizin boy gösterdiği bir ortamda vatandaşın tutuklanmasının önünün neden açıldığını bakanlar kurulu sözcüsüçıkıp açıklamalıdır.

YORUMLAR

  • 16 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güney'de 13 yeni vaka
Güney'de 13 yeni vaka
"Toprağın altındayım ama nefes alıyorum"