“Gıda, özel eşya ve araçlarınızı alıp tesisten ayrılın”

“Gıda, özel eşya ve araçlarınızı alıp tesisten ayrılın”

Yeniboğaziçi Belediyesi, Salamis Kamping Tesisi ile ilgili duyuruda bulundu. Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Salamis Kamping Tesisi alanının kapatılacağını kesin bir dille belirterek, “Uyarımızı yaptık. Sonra benim içeride özel eşyam kaldı, buzluğumda yoğurdum etim kaldı, arabam kaldı demesinler. Burası mühürlenince kimse içeriye giremeyecek” diye konuştu

Editor: Süperadmin
15 Eylül 2020 - 11:55

Gamze PİR BAYKUR

Yeniboğaziçi Belediyesi, belediye sınırları içerisinde bulunan Salamis Kamping Tesisi ile ilgili duyuruda bulundu. Belediye dün yaptığı duyuruda belediye sınırları içerisinde Kolimbos Ormanı’nda bulunan Salamis Kamping Tesisi alanında hafta içerisinde yapılacak olan yasal işlemlerden dolayı sürekli ikamet eden veya tesis içerisinde geçici olarak kalan vatandaşların kendilerine ait gıda, özel eşya ve araçlarını alıp tesisten ayrılmaları gerektiğini bildirdi. Belediye, ilgili yasaların belediyeye verdiği yetki ile yapılacak olan yasal işlemlerden sonra kimsenin tesise giremeyeceği, girilmeye çalışılması durumunda ise gerekli yasal işlemlerin uygulanacağını açıkladı.

 

2 hafta önce Kamp-Der ofisi ile güvenlik binası mühürlenmişti

Yeniboğaziçi Belediyesi, sınırları dahilinde bulunan Salamis Kamping Tesisinde faaliyet gösteren Kamp-Der ofisi ile tesis girişinde bulunan güvenlik binasını, karavan alanında yaşanan sorunların giderilmesi yönünde 15 gün önce ihbarname verilmesine rağmen sorunların giderilmediği için mühürlemişti. Belediye, karavan alanı içerisinde bulunan 263 karavan ile 15  yıl içerisinde oluşan çarpık yapılaşmanın yasal olup olmadığı ve sağlığı tehdit eden atık su sorununun giderilip giderilmeği hakkında belediyeye evrak ibraz edilebilmesi için kamping tesisinde kalan vatandaşlara 15 gün süre vermişti. Yeni Bakış’a konuşan Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, bu süre içerisinde belediyeye hiç bir evrak ibraz edilmediğini vurgulayarak, verilen sürenin Çarşamba günü dolacağını ve yasal işleme başlanacağını, kamping alanının ise kesinlikle kapatılacağını açıkladı.

 

Zurnacılar: “Mühürlendikten sonra kimse alana giremeyecek”

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Yeni Bakış’a konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zurnacılar, Salamis Kamping Tesisi alanının kapatılacağını kesin bir dille belirterek “Uyarımızı yaptık. Sonra benim içeride özel eşyam kaldı, buzluğumda yoğurdum etim kaldı, arabam kaldı demesinler. Burası mühürlenince kimse içeriye giremeyecek” dedi. 2 Eylül tarihinde tesis alanında kalan vatandaşlara yapıların yasal olup olmadığına dair ve atık su sorununun giderilip giderilmediğine dair evrak ibraz etmeleri için 15 günlük süre verdiklerini ancak bu süre içerisinde kimsenin herhangi bir evrak ibraz etmediğini belirten Zurnacılar, verilen sürenin yarın dolacağını söyledi.

 

“Kamusal alanlar tüm kamuya aittir”

Salamis Kamping Tesisinin kamusal alan olduğuna dikkatleri çeken Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, kamusal alanların tüm kamuya ait olduğunu ve herkesin bu kamusal alanı kullanma hakkına sahip olduğunu vurguladı. Zurnacılar, 15 yıldır tesis alanı içerisinde kanunsuz bir şekilde yapılan yapılara yasaların verdiği yetkiye dayanarak gerekli müdahalede bulunacaklarını kaydetti. Ülkemizde düzgün bir kamp yasasının olmadığını ifade eden Zurnacılar, düzgün bir yasanın geçmesinin ve Salamis Kamping Tesisindeki sorunun çözülmesinden sonra kamping alanının yeniden nasıl ve ne şekilde kullanılacağının masaya yatırılabileceğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Federasyon" Türk tarafinin tezidir
Tavan başlarına yıkılıyor
Tavan başlarına yıkılıyor