Girit’te “Süper Yatak”

Girit’te “Süper Yatak”

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Rum Yönetimi’ni uluslararası hukuk ile üçlü iş birliği mekanizmalarının güçlendirdiğini söyledi

Editor: Yeni Bakış Editör 2
02 Kasım 2019 - 10:00

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Rum Yönetimi’ni uluslararası hukuk ile üçlü iş birliği mekanizmalarının güçlendirdiğini söyledi. Haravgi gazetesinin haberine göre, Selanik’teki Aristoteles Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından kendisine fahri doktora payesi verilen Anastasiadis, burada yaptığı konuşmada; Mısır, İsrail ve Lübnan ile imzalanan Münhasır Ekonomik Bölge sınırlarının belirlenmesi anlaşmalarının, Rum Yönetimi’nin kazanımlarını güçlendirdiğini kaydetti.  Anastasiadis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1974 yılındaki eylemlerin tekrarlanacağına dair açıklamalarıyla ilgili olarak ise, AB’ye üyelik yolunda olan Türkiye’nin, bu açıklamaları yaparak Avrupa ilkelerinden uzaklaştığını ve AB meselesi ile uluslararası hukuk meselesi olan Kıbrıs sorunuyla ilgili “tehditlere” boyun eğmelerinin söz konusu olmadığını belirtti.  Haberde, Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamalarına da yer verildi.
Gazete, bir diğer haberinde ise, 8 aydır Baf açıklarında bulunan “Fatih” sondaj gemisinin dün sabah bölgeden ayrılarak Türkiye’ye doğru yol aldığını yazdı.  Haberde, geminin gereken ikmaller ve diğer işlemlerin yapılmasının ardından yeniden bölgeye döneceği kaydedildi.
Bu arada, Alithia gazetesi, Girit’in güneyinde, büyüklüğü Zohr yatağıyla neredeyse eşit olan, dev bir hidrokarbon yatağı keşfedildiğini yazdı. Haberde, “süper yatağın” 280 milyar metreküp doğal gaz içerdiğinin düşünüldüğü ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eşeledikçe  sahtekarlık büyüyor!
Eşeledikçe sahtekarlık büyüyor!
Yakılan KKTC bayrağı  gündem oldu
Yakılan KKTC bayrağı gündem oldu