Gizli saklı 60 dönüm arazi daha kiralamış

Gizli saklı 60 dönüm arazi daha kiralamış

4'lü hükümet döneminin, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın oğlu için ortaklarından habersiz 60 dönüm arazi kiraladığı ortaya çıktı.

Editor: Yeni Bakış Editör 1
19 Kasım 2019 - 12:08

Cumhuriyetçi Türk Partisi- Halkın Partisi-Toplumcu Demokrasi Partisi ve Demokrat Parti hükümeti döneminde Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın oğlu için ortaklarından habersiz 60 dönüm arazi kiraladığı ortaya çıktı. Halkın Partisi’nin hükümetten ayrılmasına neden olan arsa kiralamalarından farklı olarak bu 60 dönümün kimsenin haberi dahilinde olmadığı kaydedildi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay Haber Kıbrıs’ta katıldığı Günaydın Haber Kıbrıs programında kendilerinin dahi haberi olmadan böyle bir kiralamanın yapıldığını doğrularken hükümetin bu konuyla alakalı da bir inceleme başlatacağını söyledi.

Özersay, “Eğer kamuyu zarara uğratacak bir durum söz konusuysa gereği yapılacak” ifadelerini kullanacak Denktaş’ın gerçekleştirdiği elektrikli araba alımlarıyla ilgili de girişim yapacaklarını belirtti. Kudret Özersay, dörtlü koalisyon krizi çıktığında Serdar Denktaş’tan kiralamalarla ilgili bilgi talep edilince, Bakanlar Kurulu’na verdiği bilgide, 60 dönümün daha kiralandığın gizlediğinin anlaşıldığını belirtti. Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da, söz konusu bilgiyi doğruladı ve kiralama işlemeni incelemesi için Maliye Bakanlığı Teftiş ve İnceleme Kurulu’nu görevlendirdiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yesim guzel
    1 ay önce
    daha ortaya cikmayan coook mal talan hortumlanmis paralar var gardas mal varliklarina banka hesaplarina dokunulmazliklarini kaldirilmali 1. derece akraba sinin akrabasi uyaniklar ya millette keriz dombalak attirdiklarini zannediyolar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizde yaşam mücadelesi
Denizde yaşam mücadelesi
“Hükümet tüccara hizmet  ediyor”
“Hükümet tüccara hizmet ediyor”