Görkemli başladı

Görkemli başladı

41. Güzelyurt Portakal Festivali açıldı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
01 Temmuz 2018 - 14:37
Reklam

41. Güzelyurt Portakal Festivali açıldı. Festival, Türkiye’den ve ülkemizden gelen konukların yanı sıra bölge okulları, sivil toplum örgütleri, kültür sanat dernekleri, spor kulüpleri, soğuk heykeller ve animasyon ekiplerinin katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Kurtuluş İlkokul’undan hareket eden kortej Kent merkezini takip ederek yürüyüşünü Festival parkı Amfi Tiyatro’da sona erdirdi.

Kortej yürüyüşünün gerçekleştiği sırada beş yolda Kenyan akrobat,  Kapalı Pazar önünde de Grande Circus ekibi izleyenlere muhteşem gösteriler sundu.


Açılış

Açılışa UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Meclis Başkan Yardımcısı Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz, UBP Güzelyurt Milletvekili Ali Pilli, UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, UBP Lefkoşa milletvekili Faiz Sucuoğlu, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,Ankara Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Köse, Festivalin ana sponsoru Telsim Vodafone adına Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Sağlık sponsoru Yakın Doğu Hastahanesi adına Güzelyurt Dispanseri Genel Koordinatörü Mutlu Atasayan  ve çok sayıda konuk katıldı


Akrobasi gösterileri nefes kesti

Açılış öncesi Venedik Rüyası ve colourful bando takımı, Kenyan acrobat takımı gösterisi ve grande circus akrobasi Show izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Birbirinden muhteşem akrobasi gösterileri sunan ekipler izleyenlerin  nefesini kesti.


Özçınar: 41. Yılın gurunu yaşıyoruz

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar açılış öncesi yaptığı kısa konuşmada Güzelyurt Portakal Festivali’nin 41. Kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Festival programının da 41. Yıla özel olarak hazırlandığını söyledi. 


Özgürgün: Nice nice yıllara

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de Portakal Festivali’nin daha nice yıllar kutlanmasını dileyerek, yeniden Belediye Başkanlığına seçilen Mahmut Özçınara başarılar diledi.


Gece gösterileri

Açılışın ardından Festival Parkı içerisinde gece boyunca 3 ayrı noktada Halk Dansları ve akrobasi gösterileri yer aldı. Festivali izlemeye gelen halk akrobasi gösterileri ve Festival Parkı içerisinde belirli noktalarda duran bando ve soğuk heykellere yoğun ilgi gösterdi.


Açılış piyangosu

Açılış sonrası 41. yıla özel piyango çekilişi yapıldı. Amfi Tiyatro’da yapılan çekilişte 5 bisiklet ve 5 televizyon kazanan numaralara hediye edildi.  

41. Güzelyurt Portakal Festivali kapsamında konserler, çocuk şenliği, spor aktiviteleri, indirim şöleni, çocuk resim yarışması, sosyal etkinlikler yer alacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Asgari ücret belirlenemedi
Asgari ücret belirlenemedi
Ortalama fiyatta KKTC yüzde 2,32 daha ucuz(MUŞ)
Ortalama fiyatta KKTC yüzde 2,32 daha ucuz(MUŞ)