Mr. Friedman'ın marifetleri bitmek bilmiyor

İsrailli İş İnsanı Mr.Friedman'a ait "Euro Kost" şirketinin başka kişilere daha hayali olarak arsa sattığı ve karşılığında yüklü miktarda para aldığı ortaya çıktı


Mr. Friedman'ın marifetleri bitmek bilmiyor

İsrailli İş İnsanı Mr. Friedman’ın direktörü olduğu “Euro Kost” isimli emlak şirketinin marifetleri bitmek bilmiyor. Şirketin hayali olarak başka kişilere daha arsa sattığı ve karşılığında para aldığı ortaya çıktı. Yeni Bakış’a ulaşan iki İngiliz vatandaşı, 2015 yılında Euro Kost isimli  emlak şirketinden Anna Leontuyeva adlı Rus vatandaşı kadını öldürdüğü sonradan ortaya çıkan Kostin ile satılık arsalar hakkında bilgi aldıklarını ve şirkete giderek Mr. Friedman ile görüştüklerini belirtti.

 

Deniz kenarında 2 tane arsanın kendilerine gösterildiğini ifade eden 2 İngiliz vatandaşı, arsaların 180 bin sterlin değerinde olduğunu, bunun karşılığında her birinin Euro Kost şirketine 80 bin sterlin ödeme yaptığını söyledi.

 

Ödemeyi banka havale yoluyla Mr. Friedman’ın yanında çalışan bir kadına yaptıklarını ifade eden söz konusu kişiler, aradan bir yıl geçmesine rağmen arsayı alamadıklarını, yapmış oldukları ödemenin  geri iadesini istediklerinde ise  Kostin ve  Mr. Friedman tarafından tehdit edildiklerini kaydetti.

 

Polise gittiklerini, ancak konunun hukuk davası olmasından dolayı bir sonuç alamadıklarını, tekrardan İngiltere’ye dönerek İngiliz polisine şikayette bulunduklarını söyleyen söz konusu iki kişi,  mağdur olduklarını dile getirerek, ev ya da arsa satın almak isteyenleri dikkatli olmaları konusunda  uyarıyor.

 

 

 

Yeni Bakış

 

 

İsrailli İş İnsanı Mr. Friedman’ın direktörü olduğu “Euro Kost” isimli emlak şirketinin marifetleri bitmek bilmiyor. Yeni Bakış’ın Rus İstihbaratına göre,  Mr. Friedman’a ait  “Euro Kost” adlı emlak  mafyasının, Edremit ve Yeşiltepe’de ev  ve arazi satma gerekçesiyle binlerce Sterlin ve Euro dolandırdığı Anna Leontuyeva adlı Rus vatandaşı kadını ve 6 yaşındaki oğlunu  Bulgaristan’da  bir Rus vatandaşına öldürttüğünü belgeleriyle haber yapmasının ardından haber merkezimize yeni bilgiler ulaştı. Gazetemize ulaşan İngiliz uyruklu iki kişi, İngiltere’deki evlerini satıp Kıbrıs’a yerleşme kararı aldıklarını ve emlak şirketleriyle arsa satın almak için irtibata geçtiklerini belirterek, kısa bir süre sonra KKTC’de faaliyet gösteren Euro Kost isimli emlak şirketiyle görüşme kararı aldıklarını söyledi.

 

“Her birimiz 80 bin sterlin ödeme yaptık”

Söz konusu iki  kişi, Anna Leontuyeva adlı Rus vatandaşı kadını öldürdüğü sonradan ortaya çıkan Kostin ile  satılık arsalar hakkında bilgi aldıklarını ve şirkete giderek Mr. Friedman ile görüştüklerini belirtti. Deniz kenarında 2 tane arsanın kendilerine gösterildiğini ifade eden iki  İngiliz vatandaşı, arsaların 180 bin sterlin değerinde olduğunu, bunun karşılığında her birinin 80 bin sterlin  ödeme yaptığını belirtti.

 

“Arsayı da paramızı da alamadık”

Ödemeyi banka havale yoluyla Mr. Friedman’ın yanında çalışan bir kadına yaptıklarını ifade eden söz konusu kişiler, aradan bir yıl geçmesine rağmen arsayı alamadıklarını, arsalar verilmediğinde yapmış oldukları ödemenin  geri iadesini istediklerini  belirtti. O dönem Anna Leontuyeva adlı kadını ve oğlununun öldürülmesinin gündeme geldiğini, Kostin tarafından tehdit edildiklerini, bu nedenle İngiltere’ye geri dönüş yaptıklarını kaydetti.

 

“Tehdit edildik”

İngiltere’deki evlerinden ve paralarından olan iki  İngiliz vatandaşı, İngiltere’de kendilerine verilen belediye evinde ikamet ettiklerini, kaybettikleri paralarını geri almak için tekrar KKTC’ye gelerek Mr. Friedman ile görüştüklerini, ancak yine tehdit edildiklerini söyledi. Polise gittiklerini, ancak konunun hukuk davası olmasından dolayı bir sonuç alamadıklarını, tekrardan İngiltere’ye dönerek İngiliz polisine şikayette bulunduklarını söyledi. Söz konusu iki kişi mağdur olduklarını dile getirerek, ev ya da arsa satın almak isteyenleri dikkatli olmaları konusunda  uyarıyor.