İşte gerçek satış sözleşmesi!

Yeni Bakış, Altınbaş Holding Direktörü Vakkas Altınbaş ile Hüseyin Cahit Lido arasında imzalanan 7 milyon 50 bin sterlinlik gerçek satış sözleşmesini ve çekleri ele geçirdi


İşte gerçek satış sözleşmesi!

Yeni Bakış 

 

Yeni Bakış, Altınbaş Holding yetkilileri Vakkas Altınbaş ile Hüseyin Cahit Lido arasında imzalanan 7 milyon 50 bin sterlinlik gerçek satış sözleşmesini ve yazılan çekleri ele geçirdi.
 Hüseyin Cahit Lido ile Vakkas Altınbaş arasında 29 Ağustos 2016 tarihinde imzalanan satış mukavelenamesine göre, Vakkas Altınbaş’ın Cahit Lido’ya tapu devrinde 4 milyon sterlin, devir tarihinden 12 ay sora  1 milyon 525 bin sterlin, devir tarihinden 24 ay sonra ise 1 milyon 525 bin sterlin bakiyeyi ödemeyi taahhüt ediyor. Yapılan sözleşmeye göre, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren Yukarı Girne’de koçan numarası 6601 P/H numaralı XII/20/E. 1 parsel 1808 içerisinde inşa edilmiş bulunan dükkanlar ve dairelerin Dia Towers Mail Co. Ltd adına Vakkas Altınbaş’a devredildiği görülüyor. Daire ve dükkanların kirasının da yine alıcı firma olan Dia Towers Mail Co. Ltd.’in tahsil edeceği görülüyor. 

Çeklerin durdurulmasını talep ettiler, sahte belge hazırladılar 
Sözleşmenin yapılmasından kısa bir zaman sonra 9 Ağustos 2017 tarihinde Cahit Lido’nun vefat etmesinin ardından Altınbaşların, Girne Kaza Mahkemesi’nde ara emri için dava dosyaladıkları ve Dia Towers Ltd. Direktörü Orkun Altınbaş’ın merhum Cahit’in Girne’de bulunan 18 koçanlı mallarını satın aldığını ve kendilerine devrinin olmadığını belirterek, 1 milyon 525 bin sterlinlik çeklerin ödemesinin durdurulmasını talep ettiği ortaya çıktı. Vakkas Altınbaş, Cahit’e ait 18 ayrı koçanlı malları satın aldıklarına dair kendisiyle birlikte Ahmet Bayraktar, Refet Uzun, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş ile birlikte sahte sözleşmeye imza atıyor. Ahmet Bayraktar, 16 Haziran 2017 tarihinde Mehmet Ormancıoğlu ile birlikte geriye dönük bir sahte vekalet hazırladıklarını itiraf etti.