Marifetleri çok!

Sahte sözleşmeyle Hüseyin Cahit Lido’ya ait taşınmazları tasarrufuna geçirmekle suçlanan Altınbaş Holding Yöneticilerinden Vakkas Altınbaş hakkında, Türkiye’de de birtakım olaylar nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. Haber Türk’te yer alan bir habere göre; Star TV E. Haber & Protokol Müdürü Dursun Boran, Altınbaş Üniversitesi ve Altınbaş Holding sahiplerinden Vakkas Altınbaş ile 16 sözde çamlıca sitesi yöneticisi hakkında B.Çekmece savcılığına suç duyurusu yaptı


Marifetleri çok!

Star TV E. Haber & Protokol Müdürü Dursun Boran, Altınbaş Üniversitesi ve Altınbaş Holding sahiplerinden Vakkas Altınbaş ile 16 sözde çamlıca sitesi yöneticisi hakkında B.Çekmece savcılığına suç duyurusu yaptı.

İşte o suç duyurusu : 
Büyükçekmece başsavcılığına

Davacı: Gazeteci. Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Dilfeza Sk. 9 Büyükçekmece- İstanbul. TC. 10... TEL: 532.211. www.dursunboran.com
Şüpheliler:
1-Vakkas Altınbaş 

Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesisler B.Çekmece. İstanbul 
2- Metin Korkmaz 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Yönetim Binası. 
3- Dr. Figen İnci
Çamlıca Bul. Gürgen Sk 2 B.Çekmece İstanbul 
4- Dursun Karagöz 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul
5 - Turhan Gündüz. 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul.
6- Emanuel Aslaner. 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul. 
7-Necip Öztaş 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul. 
8- İbrahim Demirel 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
9- Suat Ezmeci
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
10- Betül Özkök 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
11- Zübeyir Altun 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul
12- Gökhan Şahin 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
13- Ayhan Aslanç 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
14- Veli Yandım 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul 
15- İbrahim Nalbant
 Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul. 
16- Erol Kaya 
Alkent 2000 Mh. Çamlıca Bul. Sosyal Tesiler B.Çekmece- İstanbul
Suç : TCK 157 Dolandırıcılık. TCK 204 Resmi Belgede sahtecilik, TCK 205 Resmi Belgeyi gizlemek. TCK 109 Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, TCK 267 İftira, TCK 123 Kişilerin huzur ve sükununu bozma.

Açıklama:
1- Şüpheliler Alkent 2000 Mahallesi’nde kendilerini çamlıca sitesi yönetim, denetim kurulu üyeleri diye tanıtıp, kamuya terk Çamlıca Bulvarı ve sokaklarına bariyerler koyup, mahalleye site, özel mülk havası verip ayda 3.850 TL. (yaklaşık 1000 dolar) senede 40 bin TL civarında (yaklaşık 12 bin dolar) sitede oturduğumuz iddiası ve gerçeğe aykırı beyan ile cebren, icra tehdidi ile para topluyorlar, icra takibi yapıyorlar. Takibe itiraz edince, itirazın iptali davası açıp baskı altına almaya, sindirmeye, cebir uygulamaya çalışıyorlar. Cebir, şiddet kullanıyorlar. Haraç gibi aidatları ödemeyince, içme, bahçe suyumu kesiyorlar, Genel Kurullarda konuşma yaptırmıyorlar, hakaretler ediyorlar, Genel Kurul sonrası toplantı tutanağını istediğim halde göndermiyorlar. TCK 166’ya göre “Bilgi Vermeme” suçu işliyorlar. Kamuya terk yolları temizleyip, ortak gider faturası gönderiyorlar. Belediyenin yapması gereken işi yapıp, çıkar sağlıyorlar. Usulsüz Kamu Görevini üstleniyorlar. Bedaş’ın ( Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ.) değiştirme, bakım yapması gereken sokak lambalarını değiştirip ortak gider diye para istiyorlar. Vermeyince İcra Takibi yapıp, göz dağı veriyorlar, cebir, şiddet, kullanıyorlar. Kamuya ait cadde ve sokaklara bariyerler, özel güvenlikler koyuyorlar. Hayali, gereksiz trilyonluk şahsi masraf çıkarıyorlar.
2- Mernis adresim, Alkent 2000 Mahallesi. Dilfeza Sk 9 B.Çekmece –İstanbul iken, Şüpheliler, Avukat Ali Polat ve diğer avukatlar vasıtasıyla bana yaptırdıkları icra takibinde “Dursun Boran Alkent 2000 çamlıca Sitesi Dilfeza Sk 9 B.Çekmece- İstanbul” şeklinde resmi belge ve bilgiyi gizleyerek, para sızdırmak için yanlış, mahkemeyi ve savcıları yanıltıcı adres yazıyorlar. Bilirkişilerin yanlı- yanlış karar vermesine neden oluyorlar. Bunu alışkanlık haline getiren sanıklardan Vakkas Altınbaş’ın oğlu Orkun Altınbaş, Avukata B. Çekmece 7. Noterinden verdiği 14.01.2015 Trh. 01618 nolu yetki belgesinde, mahallede oturduğunu beyan etmişler. Aynı yerde, aynı şartlara haiz olmamıza rağmen onlar mahallede oturuyor da ben nasıl sitede oturuyorum? Şüpheliler bu hareketleriyle dolandırıcılık suçu işliyorlar. Şüpheliler, 18.12.2018 günü bana gönderdikleri ekte ki, B.Çekmece 1. İcra Müdürlüğü 2018/22592 E ilamsız icra takibinde, yine ahlaksızca para sızdırmak için adresimi; Dursun Boran Alkent 2000 Sitesi Dilfeza Sk 9 B.Çekmece- İstanbul yazmış, sahtekarlık yapmışlar. 15.050,64 TL zorla aidat diye para istiyorlar. Oysa ne aldığım hizmet, ne de borcum var.

Aylık makbuz göndermeden, 6 ayda bir icra takibi ile soygun yapıyorlar 
Aidat denen talep için her ay makbuz gönderilmesi lazım. Bana böyle bir tebligat gelmedi. Ödeme yapmayacağım iddiasıyla her 6 ayda bir ahlaksızca, icra takibi yapıp, huzur ve sükunumu bozuyor. Suç işlemeye tahrik ediyorlar. Mahallede ortak gider olmaz.

“Sanık Vakkas Altınbaş 07 Şubat 2016, saat 12.50’de yapılan sözde Genel Kurulda divan üyesi olarak yaptığı konuşmada: “Dursun Boran’dan aidat almayalım” dedi. 2 sene sonra başkan olunca bana icra takibi yapacak kadar tutarsız biri”
Sanık Vakkas’ın, buna diar konuşması aşağıdaki youtube.com kanalı linkinde var. Bunu diyen sanık, demek aidat ödememem gerektiğini biliyor! Ama sözde başkan olunca icra takibi yaptırıyor. Ruh halinin de savcılıkça tespiti gerekir.

Mahalle hakkında bilgi
Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğal gaz saatleri bağımsız, bahçıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş’ın ücretsiz aydınlatmasına rağmen, ben ve diğer 294 kişiden site yönetimi oldukları iddiasıyla her ay 3.850 TL (bin dolar ) senede 40 bin TL (12 bin dolar) aidat adı altında zorla para topluyorlar. Son gönderdikleri icra tebligatında her ay 2.508 .00 TL avans borcum olduğunu yazmışlar. Senede toplanan para 8 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülecektir. Alkent 2000 sitesi 1987’de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken, B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla mahalle yapıldı. 3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur. Ekte sunduğum, sözde eksi yöneticilerden şüpheliler ve Burak Dalgıç ve 7 kişi hakkında B.Çekmece savcılığına yaptığım 2014/33538 soruşturma nolu suç duyurusunda sanık olarak 22.10.2014’te verdikleri ifadede güvenlik hizmetinin kollukca ( polisce) sağlandığı, temizlik hizmetinin belediyece karşılandığı, sokakların Bedaş’ca ücretsiz aydınlatıldığı itiraf ediliyor.
Peki benden ne aidatı isteniyor? Aidat aylık istenir, makbuz verilir, ayrıntı yazar. Bana 6 ayda bir sadece icra takibi yapılıyor, ayrıntı verilmiyor. Kamu yollarına kamera, bekçi kulübesi, kasis, bariyer yapılıyor, dubalar konuluyor. Belediyenin yapması gereken kaldırımları yapıp, ortak gider diyorlar. Bu ahlaksızlık, hukuksuz suçlarına hakimleri, İcra  Dairelerini ortak etmeye çalışıyorlar. TMK MD. 2’ye göre dürüst davranmaya aykırı davranıyorlar.

“Toplu yönetime geçme işleminin iptali için açtığım dava devam ediyor”
Yargıtay 20. HD’nin verdiği bozma kararı doğru. Zira, karşı tarafın 15.03.2012’de tapuya şerh ettik dediği 05.02.2012’de yapılan konuya dair genel kurulun, yeni yönetim planı ve toplu yapıya geçme işleminin iptali için, B.Çekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açtığım 2012/ 452 E. 2013/ 712 K dava devam ediyor. Toplu yapıya geçme işlemi tamamlanmadı! Bu dava yetkisizlik ile 1. Asliye Hukuk Mahkemesine gitti. 2014/232 E. ile hala Yargıtayda devam ediyor.

“Yargıtay 20. Hukuk Dairesi “Toplu yapıya geçilmemiş” dedi. Sanıklar buna rağmen
kendilerini site yöneticisi gibi gösteriyorlar” 

http://www.turkhabergazetesi.com/haber/av-yuzgulec-alkent-2000-de-dursun-boran-kazandi-konu-kapandi/13935
Yukardaki linkte ve ekteki linke ait haberde görüldüğü gibi, Yargıtay 20 . Hukuk Dairesi 8 ay önce kesin karar verdi. Alkent 2000 sözde Çamlıca Sitesinde “Toplu yapıya geçilmedi” dedi. Bu demektir ki, bir yönetim, yönetici, işletme projesi, yönetim planı, aidat olmaz. Dolayısıyla kimse villa başı ayda bin dolar, senede 12 bin dolar, toplamda 6-7 milyon dolar civarında para toplayamaz. Toplarsa dolandırıcılık suçu işler, tutuklanır.
Yargıtay 20. HD Başkan Rıza Sarıtaş başkanlığında toplanan üyeler Murtaza Dolu, Ulvi Yüksel, Mehmet Boran, Ümran Görmez, 
17.04.2017’de 2017/3285 E. 2017/3253 K. ile karar verdi. Yetkili mahkeme Asliye Hukuk Mahkemenin davayı reddetmesi yanlış. Davalı ( çamlıca Sitesi) “Toplu yapıya geçmemiş” dedi.
Sanıklar ve avukatı Karar Düzeltme yaptı. Yanlış karar verdiniz. Toplu yapıya geçtik dedi (!) Bir dizide Yargıtay üyelerine “ağır ithamlarda bulundu.”

“Yargıtay 20. Hukuk Dairesi 2. defa reddetti”
Karar Düzeltme talebinide reddeden 20. Hukuk Dairesi (HD) 2017/8355 E. 2018/1775 K. ile 13 Mart 2018’de başkan Rıza Sarıtaş, üyeler Murtaza Dolu, Mehmet Erdoğan, Yakup Ata, Mehmet Boran’dan oluşan heyet şu hükmü verdi:
“Mahkemece manevi tazminat davasında verilen görevsizlik kararının temyiz incelenmesi üzerine bozulmasına karar verilmiştir.
HUMK 440/III fıkrasının 3 numaralı bendine göre; Yargıtayın görevsizlik, yetkisizlik, hakimin reddi, dava veya karşılık davanın açılmamış sayılması birleştirilmesi ve merci belirtilmesi kararları hakkında karar düzeltmesi yoluna gidilemez! Yukarda açıklanan nedenlerle karar düzeltme dilekçesinin reddine 13.03.2018’de oy birliğiyle karar verildi.” ( Yargıtay kararları ekte )

“Tüm icra davalarını kazandım” 
Buna rağmen 6 ayda bir ahlaksızca icra takibi yapıp baskı kurmaya çalışıyorlar, şantaj yapıyorlar.
http://www.turkhabergazetesi.com/guncel/iste-alkent-2000-de-kazanilan-icra-mahkemesi-kararlari/14530
Yukardaki haber linki ve haberin ekteki çıktısında görüleceği üzere, 5 ayrı icra davasını kazandım. Bu kararlar yokmuş gibi, Yargıtay 20. Hukuk Dairesinin siz yok hükmündesiniz kararına rağmen, 6 ayda bir icra takibi yapıp, adaleti, icra dairelerini, yargıtayı meşgul ediyorlar.
Büyükçekmece İcra Hukuk Mahkemesinde kazandığım 5 kararın ikisi 2006/ 1134 ve 2007/ 224 Esas. Büyükçekmece İcra Hukuk Mahkemesi hakimi Aynur TEKİN GÜL. 
Hakim Aynur Gül kararda şuna hükmetti:

İşte gerekçeli karar!
Takip konusu alacağın ait olduğu dönem ve takibe konu davacı site yönetiminin işletme projelerinin, tarihleri dikkate alındığında 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 5711 sayılı kanun ile yapılan değişiklikten sonraki hükümlerinin uygulanma yeri yoktur. Bu durumda 634 sayılı kanunda öngörülen Kat Mülkiyeti hükümlerinin birden fazla parsel üzerinde davacı site yönetiminin kurulmuş olması nedeniyle, somut olayda uygulanma yeri yoktur. Davacı site yönetimi birden fazla parsel üzerinde kurulduğundan (tek parsel üzerine kurulmadığından) Kat Mülkiyeti Kanunu hükümleri uygulanamayacağından uyuşmazlığın genel hükümlere göre çözülmesi gerekir. Davacı site yönetimi hakkında takip konusu alacak nedeniyle Kat Mülkiyeti Hükümleri uygulanamayacağından dolayısıyla davacının işletme giderleri ile ilgili kararları ve kesinleşmiş işletme projeleri İİK'nun-68/1 Maddesi anlamında itirazın kaldırılmasına elverişli belgelerden değildir.
Bu nedenle davacı tarafın dayandığı işletme projesi ve site yönetiminin ortak gider alacakları ile ilgili almış olduğu kararlar itirazın kaldırılmasına elverişli belgelerden olmadığından davanın reddi gerekmiş aşağıdaki hüküm kurulmuştur:
Davanın reddine yapılan yargılama giderlerinin davacı üzerine bırakılmasına (Alkent yönetimi üzerine) karar verildi. 20.05.2010. 
Bu kararlara rağmen de ahlaksızca icra takibi yapıp, beni borçlu, sahtekar gibi gösterip suç işlemeye tahrik ediyorlar.

Deliller:
1- B. Çekmece 1. İcra Müdürlüğü 2018/22592 E. Dosyası ( Uyap’dan istenmesi)
2- Mernis adresimi gösteren mahkeme tebligatı.
3-Şüpheli sözde eski yöneticiler Burak ve Orkun’un B.Çekmece 7. Noterinden verdiği 14.01.2015 Trh. 01618 nolu sözde yetki belgesi. Belgede şüpheliler Mahallede oturduğunu beyan ettikleri Vekaletname. Mahalle Belgesi. ( B.Çekmece Belediyesi 24.10.2000 Trh 9 syl kararı) İBB Yollar kamuya terk yazısı.

Netice ve Talep:
Yukarda arz ettiğim sebepler ve sunduğum deliller, dahilinde, resen görülecek nedenlerle, TCK’nın ilgili maddelerince, suç işlemeyi, kamu düzenini bozmayı alışkanlık haline getiren, dolandırıcılık suçları sabit şüphelilerin cezalandırılmasını, eylemlerine uyan maddelerce haklarında derhal kamu davası açılmasını, yakalama, göz altı kararı verilmesini, dilekçemin konusunda uzman Mali Şube Müdürlüğüne gönderilmesini talep ediyorum. 22.12.2018.