2 gr Hintkeneviri, 350 mlgr Kokain

Mağusa’da narkotik ekipleri aldıkları bilgi üzerine Hintkeneviri ve Kokain türü uyuşturucu madde ele geçirdi, 2 kişi tutuklandı...


2 gr Hintkeneviri, 350 mlgr Kokain

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da narkotik ekipleri aldıkları bilgi üzerine Nour A.M Daana ve Jıhad Halawani’nin tasarrufunda 2 gr Hintkeneviri ile 350 mlgr Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi. Suçüstü hali gereği tutuklanan zanlı Daana ile Halawani “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Evde tespit edildiler

Meselenin tahkikat memuru Mustafa Kavaz, 8 Ocak 2021 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Nour A.M Daana’nın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Alınan bilgi üzerine zanlı Daana’nın evine gidildiğini belirten Kavaz, zanlı Daana’nın evde, ev arkadaşı Jıhad Halawani ile birlikte tespit edildiğini söyledi. Kavaz, zanlı Halawani’nin üzerinde yapılan aramada yarım gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildiğini belirterek, evde yapılan aramada ise salon kısmında zanlı Daana’ya ait ceketin cebinde 1,5 gr Hintkeneviri, yine zanlı Daana’nın yatak odasında ise 350 mlgr Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını söyleyen Kavaz, zanlıların gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeleri isim bazında beyan ettikleri bir kişiden aldıklarını itiraf ettiklerini kaydetti. Kavaz, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ve aranan 1 kişi olduğunu ifade ederek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlı Nour A.M Daana ile Jıhad Halawani’nin tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.