Güzelyurt açık pazarı battı

Her Cumartesi günü kurulan Güzelyurt pazarı dün yağan yağmur sonrası içler acısı bir görüntüye büründü


Güzelyurt açık pazarı battı

Azim İlyasov

Güzelyurt'ta kurulan açık pazar, alt yapı yetersizliğinden dolayı yağmur ve rüzgâra teslim oldu. Yağmurdan dolayı stantlar zarar görürken, pazara gelen vatandaşlar ise sulardan pazara girecek yer bulamadılar. Açık pazar esnafı ise bir taraftan eşyalarını kurtarmak için seferber olurken, diğer taraftan da satış yapamamanın üzüntüsünü yaşarken, yetkilerin duyarsızlığına tepki gösterdi.

 

10 yılda tamamlandı

Dün yağan yağmurun ardından büyük mağduriyet yaşayan pazarcılar isyan ederek, “10 yılda tamamlanan bu Pazar yerinin ilk yağan yağmur sonrasında su altında kalması kabul edilir bir durum değil, bu kadar yılda hiç mi yağmurla ilgili plan yapmadılar, buradaki alt yapı nasıl bir altyapıdır ki Pazar yeri göle döndü” şeklinde serzenişte bulundular.

 

Satış yapılamadı

Haftada bir kurulan Pazar yerinden yer alan esnaf dün hiç satış yapamamaktan da şikayet ederek, “zaten pandemi nedeniyle işler iyi gitmiyordu, sürekli olarak azalan bir satış miktarımız vardı, iş yapmamız gereken bu gün ise nerdeyse siftah bile yapamadan evimize döneceğiz” dediler.