“Hükümet yüzünü bize dön”

Birleşik Eylem Komitesi “Hükümet yüzünü bize dön” sloganıyla başlattığı eylemler kapsamında dün sabah Girne’den Lefkoşa’ya yürüdü. Yürüyüşlerini Başbakanlık önünde tamamlayan eylemciler burada pankartlar açarak, çadır kurdu ve siyah bayraklar astı


“Hükümet yüzünü bize dön”

Ahmet İKİDERELİ

Esnaf, zanaatkarlar ve sektör temsilcilerinin oluşturduğu Birleşik Eylem Komitesi, Girne’den başlattıkları yürüyüşü dün saat 17.30 sıralarında Başbakanlık önünde tamamladı. Birleşik Eylem Komitesi, Başbakanlık önünde pankartlar açarak siyah bayraklar astı; ardından Başbakan Tatar’la yarım saatlik görüşme yaptı.Yürüyüşlerini dün saat 17.30’da Başbakanlık önünde tamamlayan Birleşik Eylem Komitesi, burada pankartlar açarak, çadır kurdu ve siyah bayraklar astı. Bu arada eylem sırasında rahatsızlanan bir eylemci ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

Başbakan ile görüştüler

Eylemciler, düdük çalıp alkış tutarak, Cem Karaca’nın tamirci çırağı şarkısını çaldı. Bu arada KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, KTEZO Genel Koordinatörü ve beraberindeki sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet Başbakanlık’a davet edildi.
Heyetin Başbakan Ersin Tatar ve bürokratlarıyla yaptığı görüşme yarım saat sürdü. Görüşmenin ardından açıklamalar yapıldı.