Tavan başlarına yıkılıyor

Güzelyurt’ta maddi sıkıntılar içerisinde hayatlarına devam eden Yeşilhat ailesi, evlerinin tavanının bakımsızlık nedeniyle her an yıkılabileceğini ve onarımı için yardım istediklerini söylediler


Tavan başlarına yıkılıyor

Özgür Kıyak

Uzun zamandan beri Güzelyurt Hereke Sokak No: 11 adreste yaşamlarını sürdürmeye çalışan Yeşilhat ailesi yaklaşan kış mevsimi nedeniyle oldukça tedirgin ve dertli. Bunun nedeni ise bakımsızlık nedeniyle ev tavanının her an üzerlerine yıkılabilecek olması.

 

Maddi sıkıntımız var

Gazetemize bilgiler veren Yeşilhat ailesi, uzun zamandan beridir büyük maddi sıkıntılar çekerek hayatlarına devam ettiklerini ve bu nedenle de tamir için gerekli parayı bulamadıklarını anlattılar. Aile şu anda 1,600 Lira olan dulluk maaşı ile geçinmeye çalışıyor ve 3 kişi bu para ile yaşam savaşı veriyor.

 

Kimse yüzümüze bakmıyor

2018 yılından beridir bu soruna çare bulmaya çalıştıklarını anlatan Yeşilhat ailesi, çalmadıkları kapı bırakmadıklarını anlattı. Güzelyurt Belediyesi, kaymakamlık, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve diğer tüm resmi bakanlıklara müracaat ettiklerini söyleyen aile fertleri, yine de yüzlerine kimsenin bakmadığını söylediler.

 

Tavan yağmura dayanamaz

Dertli aile yaklaşan kış mevsimi ile birlikte tedirginliklerinin arttığını vurgulayarak, “eğer şiddetli bir yağmur yağarsa tavan bu yükü kaldıramaz ve başımıza çöker” dediler. Anne Yeşilhat ayrıca, “keşke maddi durumumuz iyi olsa da bu acıları yaşamasaydık, ancak durumumuz ortada ve pandemi ile birlikte bahçe temizliğine giden oğlum da artık iş bulamaz oldu” diyerek yaşadıklarına isyan etti.