Limasol’daki yangında 4 kişi hayatını kaybetti!


Limasol’daki yangında 4 kişi hayatını kaybetti!

Limasol’a bağlı Arakapas bölgesinde dün başlayan büyük yangın devam ediyor.  Yangına gece boyunca karadan müdahale edilirken, sabahın ilk ışıklarıyla havadan müdahalenin başladığı bildirildi.

 

Yangın birçok bölgede devam ediyor

Arakapas bölgesinde dün öğle saatlerinde başlayan yangın, Eptagonya, Akapnu, Oras, Melinis, Sigopetra, Odus, Ayo Vavatsinya ve Vavatsinya’da devam ediyor.  70’ten fazla itfaiye aracının yangına gece boyunca müdahale ettiği, sabah saatlerinin ilk ışıklarıyla ise 11 hava aracının yangını söndürmek için çalıştığı belirtildi.  Aragapas bölgesinde çıkan yangın sonucunda geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan pek çok kişinin zarar gördüğü, işini ve evini kaybettiği kaydedildi.

 


4 kişi yangında hayatını kaybetti

Odus köyü muhtarı Menelaos Filippu’nun bölgede 4 kişiye ulaşılamadığının bildirmesinin ardından, arama kurtarma ekipleri çalışma başlatmıştı.  Mısır uyruklu olan 4 kişi, çiftlik bölgelerinde çalışıyordu. 4 kişinin işvereni tarafından yapılan kayıp ihbarının ardından, kayıp araştırması başlatılmıştı. Araştırmaların sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşıldığı bildirildi.  Yunanistan’dan gelen yangın uçaklarından biri arızalandı. Yunanistan’dan bugün sabahın ilk saatlerinde adaya ulaşan 2 yangın söndürme uçaklarından bir tanesinin arızalı olduğu, bu nedenle arızanın giderilmesi için geri dönmek zorunda kaldığı bildirildi.

 

67 yaşındaki şüpheli şahıs mahkemeye çıkarılıyor

Kıbrıs Rum polisi görgü tanıklarının bilgisi doğrultusunda 67 yaşındaki bir kişiyi bölgede anız yaktığı gerekçesiyle tutuklamıştı. Zanlının bu sabah mahkeme çıkarılacağı bildirildi.  67 yaşındaki şahıs polise verdiği ifadesinde, olayla ilgili hiçbir bağlantısının olmadığını ifade etti.