Plajdaki kızların mayolu fotoğraflarını çekti, tutuklandı

Yeniboğaziçi’nde plajda 2 kadının mayolu fotoğraflarını cep telefonuyla çeken Çetin Esendağ, kadınların şikayeti üzerine tutuklandı


Plajdaki kızların mayolu fotoğraflarını çekti, tutuklandı

Gamze PİR BAYKUR

 

Yeniboğaziçi’nde plajda 2 kadının mayolu fotoğraflarını cep telefonuyla çeken Çetin Esendağ, kadınların şikayeti üzerine tutuklandı. “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçuyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Esendağlı, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Birçok kez fotoğraf çekti

Meselenin tahkikat memuru Halil Metin, zanlı Çetin Esendağ’nın 17 Temmuz 2021 tarihinde Yeniboğaziçi Belediyesine ait plajda, kullanımındaki cep telefonu ile 2 kadının birçok kez mayolu fotoğraflarını çekerek özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini açıkladı. Zanlının şikayet üzere ayni gün olay yerinde tespit edilerek tutuklandığını belirten Metin, zanlının telefonunda yapılan incelemede konu 2 kadına ait fotoğrafların tespit edildiğini kaydetti. Metin, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Seren Bensen, zanlı Çetin Esendağlı’nın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 2 haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına ve 1 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.