Uyuşturucu zanlılarının tutukluluk süresi uzatıldı

Mağusa’da tasarruflarında uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Muzaffer Girgin, Mehmet Saydam ve Özdemir Gencer dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar


Uyuşturucu zanlılarının tutukluluk süresi uzatıldı

Gamze PİR BAYKUR

 

Mağusa’da tasarruflarında içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2 adet sarma sigara ve 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalanan zanlı Muzaffer Girgin, Mehmet Saydam ve Özdemir Gencer hakkındaki soruşturma devam ediyor. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçuyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlıların tutukluluk süresi 2’şer gün daha uzatıldı.

 

Soruşturma devam ediyor

Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, 31 Temmuz 2021 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Muzaffer Girgin ile Mehmet Saydam’ın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğu ve zanlıların Sea Side isimli kullanılmaz haldeki otelin civarında olduklarının öğrenildiğini belirtti. Alınan bilgi üzerine konu bölgeye gidildiğini belirten Arkın, zanlı Girgin ile Saydam’ın polisi görmeleri üzerine ellerinde tutukları ve içerisinde uyuşturucu madde olduğu düşünülen sarma sigaraları yere attıklarını söyledi. Arkın, zanlı Girgin ile Saydam’ın alıkonularak huzurlarında yapılan aramada içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan naylon parçasının bulunarak emare alındığı kaydetti. Zanlı Girgin ile Saydam’ın evlerine arama yapmak için gidildiğini söyleyen Arkın, konu evde zanlı Özdemir Gencer’in tespit edildiğini belirtti. Arkın, zanlı Özdemir Gencer’in üzerinde yapılan aramada 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirterek, evde yapılan aramada ise üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden Arkın, her 3 zanlının da 2’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Tutuklu kalmaya devam edecekler

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel, zanlı Muzaffer Girgin, Mehmet Saydam ve Özdemir Gencer’in tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.