Falyalı ve Adamlarına 3 Gün Tutuklama


Falyalı ve Adamlarına 3 Gün Tutuklama

İş insanı Halil Falyalı, beraberindeki 3 zanlıyla beraber mahkemeye çıkarıldı. Darp, adam kaçırma ve zorla alıkoyma  iddialarıyla çıkarıldığı mahkemede 3 gün tutukluluk kararı alındı.

Girne’de meydana gelen soygun, darp, alıkoyma suçlarıyla ilgili iş insanı Halil Falyalı, Hakan Atıcı, Serkan Beyar ve Türkistan Gülce dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgilişahadet veren Girne Adli Şube’de görevli Müfettiş Umut Demir, olayla ilgili olguları aktardı. Demir, 7 Ekim 2021 tarihinde Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhanede yaşanan olayda zanlı Halil Falyalı'nın ofisi içerisinde Turgut Katırcı’nın yüzüne ve karnına yumruk vurup, “Keserim seni benim paramı vereceksin”diyerek, tehdit ettiğini iddia etti. Polis, Falyalı’nın ayrıca Hakan Atıcı’ya Katırcı’yı kastederek, “herşeyini alın, 140 bin dolar borcu var” dediğini iddia etti.

Müfettiş Demir, akabinde Hakan Atıcı’nın güvenlik şefi Aktaş’a talimat verdiğini, ARABASINI parasını alın dediğini aktardı. Aktaş’ın casino müdürünün talimatı üzerine Türkistan Gülce ve Necdet Demir ile Katırcı’yı yanına alıp kendisine ait araçla, Katırcı’nın aracının park edildiği yere gittiğini söyledi. Demir, zanlıların Katırcı’ya ait BMW marka aracı aldıklarını, daha sonra bir tasdik memuruna gittiklerini ifade etti.

Müfettiş Umut Demir, zanlıların Gülce vekil olacak şekilde, Katırcı’yavekaletname imzalattığını söyledi. Polis, zanlıların daha sonra Katırcı’yı otele geri götürdüğünü, cep telefonunu alıp, bankacılık işlemiyle onun hesabından 16 bin 400 lirayı birçok aktardığını belirtti. Polis, zanlıların ayrıca Katırcı’ya her biri 10 bin dolar tutarında 14 senet imzalattığını da açıkladı. Demir, zanlıların Katırcı’yı yanına alarak, onun eşinin aracını almaya gittiklerini, mazda marka aracı aldıklarını ifade etti. Polis, zanlıların son olarak, Katırcı’nın evine gittiklerini, evde bulunan 12 bin TL nakit parayı aldıklarını açıkladı.

Polis, borç senetlerinin otelde hazırladığına dair tespit yaptıklarını ifade etti. Polis, zanlıların serbest kalması halinde aranan emareler etki edebileceğini, belirterek, 3 gün süre istedi.

Yargıç Hazan Aksun zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.