Skandal videonun zanlılarına 3 gün tutukluluk

Başbakan Hamza Ersan Saner’in ortaya çıkan skandal videosu ile ilgili olarak Nil Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa tutuklanarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı...


Skandal videonun zanlılarına 3 gün tutukluluk

Gamze PİR BAYKUR

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hamza Ersan Saner ile ilgili olarak ülke gündemine bomba gibi düşen skandal video olayında videoyu çeken ve video görüntülerinde yer alan Nil Pınar Gökmen ile Gökmen’in ifadesi ışığında mesele ile bağlantıları olduğu tespit edilen Caner Kalaycı ile Güngör Sarıboğa tutuklandı. Başbakan Hamza Ersan Saner’in önceki gün konu videonun içeriğinin değiştirilerek internet üzerinden dağıtıldığı yönünde polise yaptığı şikayet üzerine tutuklanan zanlı Nil Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa “Özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “Cinsel taciz” suçlarıyla ilgili olarak dün mesai bitimine yakın bir saatte Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Başbakan Saner, videonun içeriğinin değiştirilerek dağıtıldığından şikayetçi oldu

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Abdülkadir Gildir, zanlı Nil Pınar Gökmen, Caner Kalayıcı ve Güngör Sarıboğa’nın 2020-2021 yılları arasında Mağusa’da meydana gelen “Özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “Cinsel taciz” suçlarından methalder olduğunu belirtti. Gildir, 21 Ekim 2021 tarihinde Başbakan Hamza Ersan Saner’in, zanlı Nil Pınar Gökmen ile internet üzerinden yapmış oldukları görüntülü konuşma videosunun içeriğinin değiştirilip internet üzerinden dağıtıldığına dair şikayette bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yapılan tahkikat neticesinde konu videonun zanlı Gökmen tarafından cep telefonuna çekildiğinin tespit edildiğini kaydeden Gildir, yine mesele ile ilgili olarak yapılan tahkikat neticesinde zanlı Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa’nın ise, zanlı Gökmen’in cep telefonunda bulunan silinmiş video görüntülerinin geri getirilebilmesi için yardım ettiklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Telefonlara el konuldu, incelemeye gönderildi

Polis Çavuşu Abdülkadir Gildir, başlatılan tahkikat kapsamında zanlı Nil Pınar Gökmen’in ayni gün Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını, zanlı Caner Kalaycı ile Güngör Sarıboğa’nın ise zanlı Gökmen’in ifadesi ışığında tutuklandıklarını belirtti. Zanlı Gökmen’in evinde arama yapıldığını söyleyen Gildir, evde yapılan aramada 4 adet cep telefonunun tespit edilerek incelenmek üzere emare alındığınıayrıca zanlı Kalaycı ile Sarıboğa’nın da telefonlarının incelenmek üzere emare alındığını söyledi.

Zanlı Gökmen ifadesinde Başbakan Saner ile ilişki yaşadığını beyan etti

Polis Çavuşu Abdülkadir Gildir, zanlı Nil Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa’nın itiraf ve beyan nitelikli birer gönüllü ifade verdiklerini belirtti. Zanlı Gökmen’in, ifadesinde müşteki Hamza Ersan Saner’in video çekilirken rızası olduğu beyanında bulunduğunu, ayrıca Hamza Ersan Saner ile önceki ilişkilerinden de bahsettiğini belirten Gildir, bu beyanlar hakkında da araştırmalar yapılacağını kaydetti. Gildir, mesele ile ilgili olarak 8 kişiden ifade alındığını ve daha alınacak olan ifadelerin olduğunu, mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan 1 kişinin ise arandığını belirterek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Nil Pınar Gökmen, Caner Kalaycı ve Güngör Sarıboğa’nın tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.