SİYASETÇİ KIYAĞI MI?

Mersinlik Bölgesi’nde çıkan ve geniş bir alana yayılan yangının, Halil Kartal’a ait olan ormanlık alan içinde yer alan evde çalışan bir iş makinesinden çıktığı belirtiliyor. Kartal’a ormanlık alan içine ev yapması için inşaat ve yol izni veren kim?


SİYASETÇİ  KIYAĞI MI?

Tefecilik yaptığı iddia edilen, Mağusa, İskele ve Karpaz Bölgesi’nin adeta vampir gibi kanını emdiği söylenen Halil Kartal’a ormanlık alan içine dağ evi yapması için izin veren zihniyet, o zamandan yangına davetiye çıkarmış oldu. İş makinesinden çıkan alevler Mersinlik Bölgesi’nde geniş bir alana yayıldı ve binlerce hektar alan kül oldu

 

İnşaat ve yol izni veren kim?

Yeni Bakış Gazetesi, 30 Kasım 2020 tarihinde, “Mağusa’nın vampiri Halil Kartal” isimli haberinde, iş insanlarından aldığı bilgi doğrultusunda, seçim dönemlerinde siyasilerin Halil Kartal’dan borç para aldıklarını bundan dolayı da Halil Kartal’ın her konudan menfaat sağladığını belirtmiş, tefecilik yasasını çıkartan Sunat Atun’un Halil Kartal’ı koruduğunu ifade etmişti. Siyasilerle yakınlığı bilinen Kartal’a, ormanlık alana inşaat ve yol izni veren kim?

 

Karşılıklı menfaat mi?

Yangının, Halil Kartal’a ait olan ormanlık alan içinde yer alan evde çalışan bir iş makinesinden çıktığı belirtiliyor, ancak Kartal kadar kendisine bu izni verenler de suçlu. Siyasilerle olan yakınlığı ve karşılıklı menfaat sonucu mu bu izin verildi?

 

Yanıt bekleyen sorular

Siyasilerin Halil Kartal’a neden kıyak geçtiği merak ediliyor. Yanıt bekleyen sorulara kim cevap verecek?

  1. Orman arazi içindeki bu yeri kim verdi?
  2. Orman içinde yer alan ve izin verilen arazinin tellenmesine kim izin verdi?
  3. Orman arazisi içine ev yapılmasına kim izin verdi?
  4. Kamuya ait olan yol, kayıtsız iş makinesiyle kimden izin alınarak genişletilmeye çalışıldı?

 

Yeni Bakış Özel

Mersinlik Bölgesi’nde çıkan ve geniş bir alana yayılan yangının, Halil Kartal’a ait olan ormanlık alan içinde yer alan evde çalışan bir iş makinesinden çıktığı belirtiliyor. Tefecilik yaptığı iddia edilen, Mağusa, İskele ve Karpaz Bölgesi’nin adeta vampir gibi kanını emdiği söylenen Halil Kartal’a ormanlık alan içine dağ evi yapması için izin veren zihniyet, o zamandan yangına davetiye çıkarmış oldu. İş makinesinden çıkan alevler Mersinlik Bölgesi’nde geniş bir alana yayıldı ve binlerce hektar alan kül oldu. Yangının, Halil Kartal’a ait olan ormanlık alan içinde yer alan evde çalışan bir iş makinesinden çıktığı belirtiliyor, ancak Kartal kadar kendisine bu izi verenler de suçlu. Siyasilerle olan yakınlığı ve  karşılıklı menfaat sonucu mu bu izin verildi?

 

Yanıt bekleyen sorulara kim cevap verecek?

  1. Orman arazi içindeki bu yeri kim verdi?
  2. Orman içinde yer alan ve izin verilen arazinin tellenmesine kim izin verdi?
  3. Orman arazisi içine ev yapılmasına kim izin verdi?
  4. Kamuya ait olan yol, kayıtsız iş makinesiyle kimden izin alınarak genişletilmeye çalışıldı?

 

“Mağusa’nın vampiri Halil Kartal” (30 Kasım 2020- Yeni Bakış Gazetesi)

30 Kasım 2020 tarihinde Yeni Bakış Gazetesi, “Mağusa’nın vampiri Halil Kartal” isimli haberinde şunlara yer vermişti;

Mağusa’nın vampiri Halil Kartal, Mağusa, İskele ve Karpazlılara illallah çektirdi. Mağusa’dan gazetemize ulaşan farklı iş insanları Halil Kartal’dan almış oldukları borçlarını geri ödediklerini, borçlarını yüzde 200 faiziyle ödediklerini, ancak buna rağmen hala borçlu kaldıklarını belirtti. Seçim dönemlerinde siyasilerin Halil Kartal’dan borç para aldıklarını bundan dolayı da Halil Kartal’ın her konudan menfaat sağladığını belirten iş insanları, Mağusa’yı, İskele’yi ve Karpaz Bölgesi’nin adeta vampir gibi kanını emdiğini söyledi.

Kartal’ı koruyan Sunat Atun mu?

Mağusa’nın vampiri Halil Kartal, Mağusa, İskele ve Karpazlılara illallah çektirdi. Mağusa’dan gazetemize ulaşan farklı iş insanları Halil Kartal’dan almış oldukları borçlarını geri ödediklerini, borçlarını yüzde 200 faiziyle ödediklerini, ancak buna rağmen hala borçlu kaldıklarını belirtti. Evlerini, arazilerini ve arabalarını kaybettiklerini ifade eden iş insanları, “tefecilik yasası çıktı, ancak tefecilik yasasını çıkartan Sunat Atun bile Halil Kartal’ı koruyor. Çok iyi bir dost olduklarını biliyoruz” diye konuştu.  

“Her konudan menfaat sağlıyor”

Seçim dönemlerinde siyasilerin Halil Kartal’dan borç para aldıklarını bundan dolayı da Halil Kartal’ın her konudan menfaat sağladığını belirten iş insanları, Mağusa’yı, İskele’yi ve Karpaz Bölgesi’nin adeta vampir gibi kanını emdiğini söyledi.

“Siyasetçiler bile Kartal’dan borç alıyor”

Halil Kartal için kimse önlem alamıyor. Gazetemize konuşan iş insanları, “Seçime giren siyasetçiler bile Kartal’dan borç alıyorsa bu adama sözlerini nasıl geçirecekler.  Yakında Mağusa’da iş insanları ve kişiler intihara başlarsa kamuoyu bilsin ki bunun sebebi gelmiş geçmiş ve gelecek olan hükümetlerdir” diyerek isyan etti.