İzinsiz inşaata göz yuman siyasetçi kim?

Mersinlik bölgesinde 4 gün süren orman yangınında gözaltına alınan iki zanlı Mağusa mahkemesine çıkartıldı. Zanlı Halil Kartal bir gün daha tutuklu kalırken, yanında çalışanı olduğu söylenen diğer zanlı kefaletle serbest kaldı. Mahkemede ormanlık alan içine inşa edilen dağ evinin ise izinsiz olduğu ortaya çıktı.


İzinsiz inşaata göz yuman siyasetçi kim?

Yeni Bakış

Zanlılardan biri teminat ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken Halil Kartal bir gün daha tutuklu kalacak. Polis mahkemede yaptığı açıklamada, yangının başladığı bölgedeki evin izinsiz olduğunu, yanan iş aracının ise inceleneceğini kaydetti.

Halil Kartal’a ait olan ormanlık alan içinde yer alan ev izinsiz çıktı

Mahkemede, ormanlık alan içine inşa edilen dağ evinin ise izinsiz olduğu belirtildi. Zanlı Halil Kartal, ormanlık alan içine giriyor, ev yapıyor ve dönemin hükümeti ile Orman Dairesi buna sessiz kalıyor. Siyasetçilerle yakınlığı ile bilinen Halil Kartal’a arka çıkan, izinsiz dağ evi yapımına göz yuman siyasetçi kim? Bu siyasetçi hangi çıkarı için buna göz yumdu?  

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu sessizliğini koruyor

Ormanlık alan içinde izinsiz dağ evi olmasına rağmen Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu buna neden sessiz kaldı? Dönemin hükümeti ve Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu’nun sorgulanması ve kamuoyunun aydınlatılması gerekiyor. Öte yandan, seçim dönemlerinde siyasilerin Halil Kartal’dan borç para aldıklarını bundan dolayı da Halil Kartal’ın her konudan menfaat sağladığı biliniyor.