Hangi yüzle kurultaya katılıyor?

Hangi yüzle kurultaya katılıyor?

Başbakan, UBP Genel Başkanı Ersan Saner’i ne muhalefet baskısı, ne toplumun tepkisi, ne ülkeyi mahveden icraatları ne de son olarak yayınlanan skandal video istifa ettirtemedi. İstifa etmeyerek hala kurultay hesabı yapan Saner, bu hafta sonu yapılacak olan UBP kurultayında aday. Azınlık Hükümetinde başbakan olan Saner’in seçmene yaptığı saygısızlık devam ediyor.

Editor: YeniBakış Editör
26 Ekim 2021 - 09:04
Reklam

Yeni Bakış

Başbakan Ersan Saner’in istifa etmedi. İstifa etmeyerek hala kurultay hesabı yapan Saner, bu hafta sonu yapılacak olan UBP kurultayında aday. Azınlık Hükümetinde başbakan olan Saner’in seçmene yaptığı saygısızlık devam ediyor. Saner, kısa bir süre önce seçmenin seçmediği Tahsin Ertuğruloğlu’nu ve Resmiye Canaltay’ı bakan yapmış, seçilmiş olan Ali Pilli’yi ise görevden almıştı. Ülkenin geldiği durum ise ortada. Yaşanan skandalın yanında gelmiş geçmiş en kötü hükümet dönemini yaşayan ülkede her gün binlerce kişiye yurttaşlık veriliyor, seçim öncesi istihdamlar yapılıyor, birtakım vaatler veriliyor. Türk Lirası döviz karşısında erirken, vatandaş, esnaf borç batağının içine batmışken, sağlık, eğitim yerlerde sürünürken ortaya çıkan skandal video da Ersan Saner’in istifa etmesinde yeterli olmadı.

Hangi seçmen Saner’e oy verecek?

Saner bu halde bile seçmenden, özellikle kendi UBP delegesinden nasıl oy talebinde bulunacak? Hangi seçmen tüm bu olaylardan sonra Saner’e oy verecek? UBP seçmeninin gereken cevabı Saner’e kurultayda vereceği ifade ediliyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • vatandaş
    1 ay önce
    Neden şikayet edildiğini anlamak mümkün değil..Hayatta insan ne ekerse onu biçer..Alın işte seçip de başa getirdiğiniz böyle bir adam memlekette ne dirlik bıraktı ne huzur bıraktı..Mümkün olsa mmleketi satacak lanet olsun yüzüne..Ama müstehaktır bu halka..Bundan sonra inşllh gözlerini iyi açarlar da vatan millet sakarya yalan dolanınan ve bunun tüccarlarına inanmazlar..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıta okkalı zam!
Akaryakıta okkalı zam!
"Sedat Peker Gözaltında"