Hastanede skandal!

Hastanede skandal!

Cengiz Topel Hastanesi’ndeki 5 lojmandan 3’ünde yaklaşık 30 yıl önce ülkeye göç eden ve sonradan KKTC vatandaşı yapılan ailelerin kaldığı öğrenildi

Editor: Süperadmin
28 Eylül 2020 - 11:59

Yeni Bakış Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, bazı ailelerin Cengiz Topel Hastanesi’ndeki lojmanlarda kaldığı, elektrik ve su giderlerinin ise devlet tarafından karşılandığı belirtiliyor.

Hastanede pandemi nedeniyle yer sıkıntısı yaşanırken ve Türkiye Kızılayı’nın da katkılarıyla büyük çadırlar kurulurken, lojmanlarda ailelerin kalması ancak KKTC’de böyle bir olay yaşanır dedirtecek cinsten.

Cengiz Topel Hastanesi ile hiçbir bağı olmayan söz konusu bu kişilerle ilgili hastane yönetiminin geçmiş hükümetlere dilekçe verdiği, yaklaşık bir yıl önce tahliye kararı çıktığı, ancak siyasi kaynaklı bastırıldığı, sonradan da konunun kapatıldığı öğrenildi. Hastane yönetiminin geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye de konu ile ilgili yazı gönderdiği belirtiliyor.

Cengiz Topel Hastanesi’nde personel lojmanlarında yıllardır kimler kalıyor? Siyasiler buna neden göz yumuyor? Sağlık Bakanlığı’nın kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

Yeni Bakış Özel

Yeni Bakış Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, bazı ailelerin Cengiz Topel Hastanesi’ndeki lojmanlarda kaldığı, elektrik ve su giderlerinin ise devlet tarafından karşılandığı belirtiliyor. Yeni Bakış’a ulaşan güvenilir bir kaynak, hastaneye ait lojmanlarda 1990 yılından beri kalmakta olan aileler olduğunu, ancak 2019 yılında tahliye kararı çıkmış olmasına rağmen söz konusu bu kişilerin lojmanlardan çıkarılamadığını belirtti. Söz konusu ailelerin yıllardır hastaneye ait lojmanları işgal ettiği, elektrik ve su ihtiyaçlarının 30 yıldır devlet tarafından karşılandığı ifade ediliyor. Güvenilir kaynak, şöyle konuştu, “1990 yılından beridir burada bir göçmen aile var. Elektrik ve suyu devletten gidiyor. Dr. Rose’un lojmanları olarak bilinen lojmanlara da başka amaçlar için birileri yerleştirilmiş. Kimin koçanı kime ait, nasıl kalıyorlar, bir bilgimiz yok. Lojmanlar bu kişilere tahsis mi edildi? Hiçbir şekilde bilgi alamadık. Ancak buradaki lojmanların 4 yıl önce elektrik sayaçlarının ayrı olarak bağlandığını öğrendik.”

Sağlık Bakanlığı’na yazılı dilekçe verildi

Söz konusu kaynak, daha önceki hükümet dönemlerinde bu konu ile ilgili Bakanlığın yasal işlem başlattığını, ancak çok tepki gelmesi üzerine siyasi kaynaklı bastırıldığını belirtti. Hastane yönetiminin geçtiğimiz hafta içinde Sağlık Bakanlığı’na tekrardan yazılı olarak konuyu aktardığı ifade edildi.  

Lojmanlar işgal edildi, sağlıkçılar çadırlarda hizmet vermeye çalışıyor

Hastane yönetiminin pandemi dönemi olmasından dolayı bu lojmanları kullanması gerekirken, hastane dışında tedavi amaçlı Kızılay tarafından kurulan çadırlarda görevlerini yaptığı gözlemlendi.

Siyasiler buna neden göz yumuyor?

Lojmanlar bu kişilere tahsis mi edildi? Cengiz Topel Hastanesi’nde personel lojmanlarında yıllardır kimler kalıyor? Siyasiler buna neden göz yumuyor?

Yemek ve temizlik şirketinin de elektrik ve suyu devletten

Hastanede sadece lojmanlar konusu değil, rahatsız edici bir başka konu daha mevcut. Hastanede çalışan yemek ve temizlik şirketine elektrik ve suyun fatura edilmediği ortaya çıktı. Hastanede birçok yerde devletin kaynakları kullanıldığı gibi lojmanlar da devlet çalışanı olmayanlar aileler tarafından işgal edilmiş görülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından Önemli Bir Tehlike”
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından...
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele Taşıyacak
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele...