“Hayvanı seven insanı da sever”

“Hayvanı seven insanı da sever”

Altın Patiler Derneği Başkanı Ülkü Curcioğlu, can dostlarımız olarak ifade ettiğimiz birçok hayvanın hayat koruyuculuğunu yapan biri olması yanında birçok hayvanı sahiplendiriyor. Pandemiden bu yana hayvanları sahiplendirme konusunda oldukça zorlandıklarını söyleyen Curcioğlu, “Bizler gönüllü kişiler olduğumuz için kendi imkanlarımız ve bağışlarla devam edebiliyoruz” dedi

Editor: Süperadmin
19 Ağustos 2020 - 11:54

Esengül AYKAÇ

Altın Patiler Derneği Başkanı ÜlküCurcioğlu, son dönemlerde gerek pandemi sebebi ile gerek halkımızın yaşadığı çalışamama sorunundan ötürü oldukça zorlanılan bir döngüden geçildiğinisöyleyerek,yan etkilerinin olduğunudolayısı ile derneklerin de pandemiden etkilendiklerini ifade etti.

 

“Can dostlarımız için elmizden gelen tüm imkanları zorluyoruz”

Pandemi nedeniyle bağışlardaazalma durumu ile karşı karşıya kalındığını vurgulayan Curcioğlu: “Bizler de 'Gönüllü' kişiler olduğumuz için kendi imkanlarımız ve sadece bağışlarla devam edebiliyoruz” dedi. Kötü giden ekonomiden dolayı çareyi can dostlarımız için bağış toplayarak değerlendiren Altın Patiler Derneği,geçtiğimiz hafta dernek için iki etkinlik düzenlendiğini ve elde edilen gelir ile klinik borçlarına aktarıldığını ifade eden Ülkü Curcioğlu, emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ettiğini söyledi. Etkinlik dışında can dostlarımız için bilezik hazırlayıp sattıklarını ifade eden Curcioğlu, elde edilen gelirle ise her gün tedaviye ihtiyacı olan can dostlarımız için ellerinden gelen tüm imkanları zorladıklarını belirtti.

 

“Hassaslık sanırım empati eşiğimizin çok yüksek oluşundan kaynaklı”

Omuzlarındaki yükün azımsanamayacak kadar büyük olduğunu söyleyen Ülkü Curcioğlu, her canlının hayata döndüğünü ve sağlığına kavuştuğunu gördükçe o yükün omuzlarında hafiflediğini  anımsattı. Curcioğlu: “Hassaslık sanırım empati eşiğimizin çok yüksek oluşundan kaynaklı ,candostlarımızı gerçekten seven onlar için canla başla çabalayan herkes aynı hassasiyete sahiptir” dedi.

 

“Gönüllü bir derneğiz”

İnsanların derneğe olan bakış açısını değerlendiren Curcioğlu, genel olarak yanlarında olduklarını hissettiren çok fazla insanın olduğunu ve desteklerini esirgemeyen çok sayıda takipçilerinin olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, “Hiçbirinin hakkını ödeyemeyiz ama çok azınlık olan bir kısımda var ki dernekleri devlete bağlı ve maddi acıdan hiç bir zorluğu olduğunu düşünmeyen o azınlıkla bazen üzücü tatsızlıklar yasayabiliyoruz. Bunu da sizin aracılığınızla yenilemişolalım biz sadece 'gönüllü ' kişilerden oluşan tamamen 'gönüllü bir derneğiz' kısıtlı imkanlara rağmen elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

 

“Ailesi giden yuva arayan çok sayıda can dostumuz var”

Pandemi döneminde insanlara sadece yanlış yönlendirme yapılması işi biraz kendilerini zorladığını anlatan Ülkü Curcioğlu,bu yanlış anlaşılmadan dolayı bilgilendirmeler yaptıklarını söyledi. Curcioğlu, hava yolları ve kara yolları ile ailelerinin yanına gidecek kişilerin candostlarını götürememesi sebebi ile çok fazla bırakılan dostumuz olduğunu belirtti.  Curcioğlu, bazı can dostlarımıza yuvalar bulabildiklerini, bazılarına ise geçici evler bulunduğunu söyledi.  Ülkelerine dönen kişilerin dostlarının hepsine yetememek çok zor ve çok üzücü yıpratıcı bir süreç içinde olduklarını söyleyen Ülkü Curcioğlu,hala daha pandeminin etkisinde olup ailesi giden yuva arayan çok sayıda candostumuzun da olduğunu ekledi.

 

“Şiddet mağduru onlarca can var”

Ülkü Curcioğlu, can dostlarımızla insanların bağını bütün olarak aktarmanın mümkün olmayacağını ifade etti. Bunun sebebi ise can dostlarımızı çok seven canla başla onlar için çabalayan kişilerin olduğunu ancaksevmeyen kesiminde olduğunu söyledi. Curcioğlu, “Sizlerde görüyor duyuyorsunuzdur ki şiddet mağduru onlarca can oluyor. Sevmesekde en azından saygı duymayı öğrendiğimiz zaman daha mutlu olacağımız zamanlar olacağına inanıyorum” dedi.

 

“Can dostu olan kişinin evinizde kiracı olması harika bir şey”

Ev sahipleri evlerini kiralamadan önce hayvan kriteri koymasını oldukça üzücü  bulan Ülkü Curcioğlu, eve zarar verip, yıpratıp ve düzeni bozacak olanların can dostlarımızın olmadığını söyledi. Ev sahiplerinin evine zarar verenin insanlar olduğunu belirten Curcioğlu, verilen bu zararı biz insanlara değilde hayvanlara  kesilmesini eleştirdi. Ülkü Curcioğlu, “Halbuki bir can dostu olan kişinin evinizde kiracı olması bence harika bir şey hayvanı seven insanıda doğayı da çevreyi de sever” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kriz var hükümet yok!
Kriz var hükümet yok!
Narkotikten “Balyoz” operasyonu
Narkotikten “Balyoz” operasyonu