“Her taşın bir özelliği vardır”

“Her taşın bir özelliği vardır”

Doğal Taş ve Takı Tasarımcısı Gülden Ceylan, doğal taşların birçok hastalığa iyi geldiğine ve farklı enerjiye sahip çeşit çeşit taşların olduğunu söyledi

Editor: Süperadmin
19 Ekim 2020 - 11:56

Ceylan, 30 yıldır doğal taşlardan takı tasarlıyor. Doğal taşların çeşitli enerjilerini kaydeden Ceylan, bu enerjilerin kişilerin burçlarıyla alakalı olduğunu belirtti

 

Doğal taşların gizemli sırları hakkında bilgi veren Ceylan, dükkanında bulunan doğal taşların arşivini bizlere açtı

 

Esengül AYKAÇ

Enerji taşları ile bileklik yapmayı seven ve kolyeyle tasarlamaktan büyük bir zevk aldığını söyleyen Gülden Ceylan, dükkanında olan tüm ürünleri kendisinin tasarladığını anlattı. Yaşamının çok kolay olmadığını ifade eden Gülden Ceylan tasarladığı el işçiliği sayesinde kafasını dağıtıyor. Kendi kendisine psikolojik tedavi uygulayan Ceylan, yaptığı iş sayesinde dükkanında huzur bulduğunu kaydetti.

Ceylan, “Her taşın ne özelliği vardır? Hangi hastalığa iyi gelecek? Bazı insanlar taşların büyüsüne gerçekten inanıyorlar. İnsanlar inandığı için taşların mucizesi gerçekleşiyor. Taşların enerjileri yüksek ama nasıl bir Kuran-ı kerimi abdest alıp, yürekten dua ediyorsan, hayalini kurduğun şeylerin de gerçekleşmesi mümkün oluyor” şeklinde konuştu.  Bir şeye inanacaksın ki istediğin dileğinin de gerçekleşme umudunun daha fazla olabileceğini anlatan Ceylan, her taşın bir özelliğinin olduğundan söz etti. Taşların hikayesini çok az yerli insanın bildiğinden söz eden Ceylan, yabancılara bu taşların özelliklerini anlatarak bu sayede taşların özelliklerine çok daha hakim olduklarını belirtti.

“Kötü enerjiyi karşı tarafın üzerine yansıtıyor”

Dükkana gidip taşlardan alan müşterilerine taşları nasıl kullanmaları gerektiğini anlatan Ceylan, taşları alıp evlerine gittikten sonra taşları su ile yıkadıktan sonra bütün gece taşları bir topağın içerinde bırakmaları için tavsiyelerde bulunduğunu vurguladı. Ceylan, taşları anlattığı şekilde uygulandığı takdirde taşların toprağın altında bütün gece kalarak bu sayede kötü enerjilerden arınmış olacağına inandığını kaydetti. Bir mekana gidildiğinde insanın üzerinde bir ağırlık çökeceğini ve sürekli gelen ani esnemelerin olması takdirde o çevrede enerjisi ağır olan insanların varlığından söz eden Ceylan, bu tip insanlardan uzak durulması gerektiğini anlattı. Ceylan, insanların karşılarındaki insanları çekemediği zamanlarda kötü enerjilerini karşı tarafın üzerine yansıttığını söyledi.

“Gözle görünecek bir yere bırakmak gerekiyor”

Taşların özelliklerinde bahseden Ceylan, Turkuaz taşı, nazar boncuğu, Ametis taşı… Ametis taşını kolye, bileklik olarak kullanabilirsin. Bunun yanında büyük bir taş olarak satılanları da var, Ametis taşını evinizde de bulundurabilirsiniz” diye konuştu.  Ametis taşını evinin salonunda televizyonun önünde tutan insanların olduğunu anlatan Ceylan, eve gelen her insan illaki açık olan televizyona baktığını ve bu sayede taşı görmeden evden ayrılma durumlarının olmayacağını belirterek,  Ametis taşını gözle görünecek yere koyduklarını bu sayede insanların bakışlarının Ametis taşında kaldığını ifade etti.

“Yatıştırıcı etkiye sahiptir”

Ametis taşının bir başka özelliğinin daha olduğunu söyleyen Ceylan, “Uyumsuz enerjili insanlara karşı, bu taşı bulundurmak kişiyi koruyacaktır. Bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir, kanı temizler, kişiye enerji verir. İnsanların üzerinde fazla olan elektriği alma özelliği ile yatıştırıcı etkiye sahiptir” diye konuştu.

“Ruhun inceliğini sembol eder”

Sevgi taşının ruhun inceliğini sembol eden bir taş olduğunu kaydeden Ceylan, sevgi taşının pespembe kuvars taşı olduğunu vurguladı. Sevgi taşının insana kendisini sevmesini öğrettiğini anlatan Ceylan, bu taşı takan insanların sevgisi ve enerjisi yüksek olduğunu ve insanlara olan bakış açısının da güzel olduğundan söz etti.

“Sinirleri yatıştırır”

Akuamarin taşının özelliğinden bahseden Ceylan, deniz suyu anlamına gelen ve çok güzel bir taş olup renginin mavi olduğu bir taş olduğundan söz etti. Akuamarin taşını durgun ve deniz suyu görünümü gibi olduğunu söyleyen Ceylan, utangaçlığı yenmek için çok etkili bir taş olduğunu belirterek, “Akuamarin  taşı sinirleri yatıştırır. İnsanın kolaylıkla açıklamalarına yardımcı olur. Hafızayı güçlendirir. Güven ve denge sağlar” dedi. 
“Sedef hastalığı gibi birçok cilt hastalıklarına iyi gelir”

Mercan taşının özelliğini anlatan Ceylan, kalpteki ritim bozukluklarını dengelediğini, konsantrasyon eksikliğinde ve sedef hastalığı gibi birçok cilt hastalıklarına da iyi geldiğini kaydetti. Her taşın kendine göre özelliklerinin olduğunu belirten Ceylan, mercan taşının bir başka özelliği ise; astım, boğmaca gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini söyledi.

“Taklit olan taşları ancak yapan kişiler anlar”

Enerji taşlarının taklitlerini yapan insanların sayısının oldukça fazla olduğunda bahseden Ceylan, taklit olan taşları ancak yapan kişilerin fark edebileceğini anlattı. Taşların doğal olup olmadığını anlamak için yapılması gerekenleri söyleyen Ceylan, taşı ellerine aldıkları zaman bir soğukluk hissettikleri zaman taşın da doğal olduğunu anlayabilecekleri bir yol gösterdi.

“Çocukluk yıllarımda el becerim çok iyiydi”

20 yaşından beridir bu işi yaptığını belirten Ceylan, 30 yıldır enerji taşlarıyla uğraştığını ifade etti. Balık burcuna sahip olduğunu anlatan Ceylan, Balık burcuna sahip olan insanların, üretme, hayal güçleri ve sanata yönelme yönleriyle daha yatkın olabileceklerini kaydetti. Çocukluk yıllarından beridir el becerilerinin oldukça iyi olduğundan söz eden Ceyaln, kendi kedine taşlarla uğraşarak kendisine terapi yaptığını kaydetti. İnsanlardın dükkanına geldiği zaman onlara bu taşların özelliklerini sabırla anlattığını ifade eden Ceyaln, bu işi yaptığı için çok  mutlu olduğunu vurguladı.

 “Dükkanıma gelen insanlar derin bir nefes alıyor”

İnsanların farkında olmadan dükkanına gittiğinde enerji aldıklarından söz eden Ceylan, İnsanların dükkanına gittiğinde derin bir nefes aldığından söz etti. Ceylan, “Bu dükkana geldiklerinde “Bu dükkana girdiğimiz de içimiz bir huzur kaplıyor. Dükkanının çok farklı bir tarzı var” diyorlar. Bu dükkanı ben kendi kafama göre onardım. Hiçbir zaman modaya ayak uydurup dükkanımı değiştirme fikri aklıma gelmedi. Ben doğal olanı çok seviyorum ve dükkanıma gelen her insan o huzuru içlerinde hissediyorlar” dedi.
Kehribar teşbihinin sürekli elde durması ile kişinin enerjisi ile teşbihin renginin değiştiğini kaydetti. Ceylan, “Kehribar teşbihi elinde tutman gerekiyor bu sayede elinin terini ve yağını alması gerekiyor. Benim elimde olan bu tespihin yeri bende ayrıdır ve ben bu teşbihi kimseye vermem. Nasıl ki bir çiçeğe emek verip onu büyütürsen o senin emeğin olmuş olacaktır. Bu tespihte benim için öyle olacaktır. Bu işlemi plastiğe yapamazsınız” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük vurgun
Büyük vurgun
Mağusa'nın vampir iş insanı
Mağusa'nın vampir iş insanı