Hristodulidis, Atina’ya gidiyor

Hristodulidis, Atina’ya gidiyor

Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in Yunan dengi Nikos Dendias’la, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri başta olmak üzere Rum ve Yunan hükümetlerini meşgul eden konuları görüşmek üzere 2 Temmuz’da Atina’ya gideceği bildirildi

Editor: Süperadmin
27 Haziran 2020 - 23:31

Fileleftheros Hristodulidis ve Dendias’ın, Rum ve Yunan hükümetlerinin bundan sonra ve özellikle Türkiye’nin bu iki ülkeye karşı tavrı gündemiyle toplanacak AB Dışişleri Bakanları toplantısı öncesinde atacağı adımları belirleyeceğini yazdı.

Habere göre Dendias, Yunanistan-İtalya arasında yapılan deniz yetki alanlarını sınırlandırma anlaşması hakkında muhalefet partileriyle görüşme turlarını tamamlamasının ardından yaptığı açıklamada güçlerine ve uluslararası müttefiklerine güvendiklerini teyit etme fırsatı bulduğunu söyledi.

Dendias “milli menfaatlerimizi etkin şekilde savunma olanağına ve iradesine sahibiz. Helen halkının birliği, uluslararası hukuka güveni, ülkenin caydırıcı savunma kabiliyeti, müttefik ve ortaklarımızın desteği egemenliğimizi ve egemenlik haklarımızı kullanmayı güvence altına alma milli çabamızın ana dayanaklarıdır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Esnafa ve vatandaşa süre tanınmalı"
“Koronalı” hükümet
“Koronalı” hükümet