İzcan, Sucuoğlu’nun Benzin Çağrısını Eleştirdi

İzcan, Sucuoğlu’nun Benzin Çağrısını Eleştirdi

Editor: YeniBakış Editör
06 Aralık 2021 - 16:33
Reklam

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP)  Genel Başkanı İzzet İzcan, Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun,  mazot ve benzin kıtlığını gerekçe göstererek,  Rumlara mazot ve benzin satılmamasını talep etmesinin kabul edilmez ırkçı bir tavır olduğunu ifade etti.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, İzzet İzcan, “ Faiz Sucuoğlu’nun, Kıbrıslı Rumlara benzin satmayın çağrısı ırkçı bir yaklaşımdır, kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’deki AK Partinin kuyruğuna takılarak, uygulanan çarpık liberal politikalarla ülkeyi yokluklar ülkesine dönüştüren UBP zihniyeti, içinden çıkamayınca gerçek yüzünü ortaya koymuştur” diyen İzzet İzcan, “Çağ dışı bir zihniyetle karşı karşıyayız”  diye devam etti.

“İki toplumun yakınlaşmasına karşı ve ekonomik ilişkilerin engellenmesi için yoğun çaba gösteren Kıbrıs Rum şovenizminin en iyi müttefikinin Kıbrıslı Türk şovenistler” olduğunu iddia eden İzzet İzcan, “Faiz Sucuoğlu’nun açıklamalarının  acizlik örneği olduğunu” ileri sürdü.

Birtakım esnafın benzin satışlarına devam edeceklerini açıklamalarının sevindirici olduğunu dile getiren İzcan, Kıbrıslı Rumlarla her türlü ticari ilişkinin sürdürülmesi çağrısında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
Cezaevine gönderildiler
Cezaevine gönderildiler