İzinsiz kazı yaptı, eski eser buldu

İzinsiz kazı yaptı, eski eser buldu

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gün bir evde yaptığı aramada Demir Çağı’na ait 1 adet eski eser buldu, Yunus Emrah Demir ise tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı…

Editor: YeniBakış Editör
20 Ocak 2022 - 16:24
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir bilgi üzerine önceki gün Mağusa’da Yunus Emrah Demir’in evinde arama yaptı. Narkotik ekiplerince konu evde yapılan aramada Demir Çağı’na ait 1 adet eski eser olan testi buldu. Ev sahibi Yunus Emrah Demir ise tutuklandı. “İzinsiz eski eser tasarrufu” ve “İzinsiz kazı” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Demir, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

20 bin TL değerinde testi

Meselenin tahkikat memuru Emin Özbilen, 19 Ocak 2022 tarihinde Mağusa’da PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince zanlı Yunus Emrah Demir’in evinde arama yapıldığını belirtti. Yapılan aramada eski eser olan 20 bin TL değerindeki Demir Çağı’na ait 1 adet yonca ağızlı, kulpu kırık testi bulunarak emare alındığını belirten Özbilen, zanlının ayni gün derdest emri gereği tutuklandığını açıkladı. Özbilen, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, konu testiyi 2021 yılı Aralık ayı içerisinde Tuzla ve Mutluyaka köyleri arasındaki eski mezarların bulunduğu bölgede herhangi bir izin almadan kazı yaptığı esnada bulup aldığını ve evine götürdüğünü belirttiğini kaydetti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Özbilen, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Yunus Emrah Demir’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 7 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 75’er bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıta zam geliyor
Akaryakıta zam geliyor
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası