Kadına şiddet bitmiyor

Kadına şiddet bitmiyor

Mağusa’da kız arkadaşını darp edip yazılı ölüm tehdidinde ve cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlı Hüsnü Aydın, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
14 Kasım 2019 - 08:20

Gamze PİR BAYKUR

 

Mağusa’da kıskançlık yüzünden tartıştığı 43 yaşındaki kız arkadaşını darp edip yazılı ölüm tehdidi ve cinsel tacizde bulunduktan sonra kız arkadaşına ait pırlanta yüzük ile arabasının yedek anahtarını sirkat ettiği iddia edilen 23 yaşındaki zanlı Hüsnü Aydın hakkındaki soruşturma tamamlandı. “İkametgahtan sirkat”, “Mülke tecavüz”, “Yazılı ölüm tehdidi”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Aydın, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Tahkikat bitti
Meselenin tahkikat memuru Murat Öztürk, zanlı Hüsnü Aydın’ın 10 Kasım 2019 tarihinde kız arkadaşı olan müşteki R.K’nin evine R.K’nin izni ile girdikten sonra aralarında kıskançlık yüzünden tartışma çıktığını söyledi. Zanlı Aydın’ın çıkan tartışma esnasında müştekiyi yatağın üzerine itip yüzüne 3 kez tokat attıktan sonra burnunu ve ağzını kapatarak darp ettiğini belirten Öztürk, müştekinin, zanlıya evden çıkmasını söylemesine rağmen zanlının evden çıkmayıp evde yalnız kaldığını ve bu sırada boy aynası üzerine kırmızı ruj ile erkeklik cinsel organı resmi, elbise dolabı üzerindeki aynaya da yine erkeklik cinsel organı resmi çizip cinsel içerikli yazı yazdığını açıkladı. Öztürk, yine zanlının lavabo aynasına ise “I will kill you bitch” yazdıktan sonra, müştekiye ait yarım tur pırlanta yüzük ile müştekiye ait aracın yedek anahtarını alarak evden ayrıldığını açıkladı. Aynı gün zanlı aleyhinde derdest emri temin edildiğini ifade eden Öztürk, zanlının 11 Kasım 2019 tarihinde polise gelerek teslim olduğunu söyledi. Öztürk, aynı gün zanlının el yazı ve imza örnekleri ile gönüllü ifadesinin temin edildiğini söyleyerek, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde ikametgahtan sirkat, mülke tecavüz ve darp suçlarını kabul ettiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade eden Öztürk, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı
Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Hüsnü Aydın’ın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 7 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 75’er bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Unutkanlığımızın  kurbanıyız!”
“Unutkanlığımızın kurbanıyız!”
Siyaset gücümüzü  kırmak istiyor
Siyaset gücümüzü kırmak istiyor