Karantina bitti, turistler ülkelerine gönderildi

Karantina bitti, turistler ülkelerine gönderildi

Salamis Otel’de karantina altında tutulan Almanya, Polonya, İsveç vatandaşı turistler karantina sürelerinin dolması nedeniyle dün sabahın ilk saatlerinden itibaren düzenlenen charter uçak seferleri ile ülkelerine gönderildi. Otelde konaklayan 54 kişilik Fransa vatandaşı turist ise bu sabah ülkelerine gönderilecek

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
25 Mart 2020 - 04:00

Gamze PİR BAYKUR


Dünyayı etkisi altına alan ve adeta dünyayı kasıp kavuran koronavirüsünün Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez 10 Mart 2020 tarihinde Salamis Otel’de konaklayan Alman kafilesinde bulunan 65 yaşındaki bir turistte görülmesi üzerine 14 gün süreyle karantina altına alınan Salamis Otel’de karantina süresi bitti. Karantina süresinin bitmesinin ardından ise otelde konaklayan Almanya, Polonya, İsveç vatandaşı turistler dün sabahın ilk saatlerinden itibaren düzenlenen charter uçak seferleri ile ülkelerine gönderildi. Otelde konaklayan 54 kişilik Fransa vatandaşı turist ise bu sabah ülkelerine gönderilecek.


Dün sabah 6 otobüsle otelden ayrıldılar

İlk turist kafilesi dün sabah saat 02:40’da otelden ayrıldı. Otelden çıkış yapan 109 kişilik Polonya vatandaşı turist ülkelerine gönderilirken, yine dün sabah saat 07:45 ile saat 08:30’da 274 kişilik Almanya vatandaşı turist toplam 6 otobüsle otelden çıkış yaparak Ercan Havaalanı’na götürüldü. Yine dün akşam saat 20:30’da 160 kişilik İsveç vatandaşı turist, saat 21:00’de ise 159 kişilik Almanya vatandaşı turist ülkelerine gönderilmek üzere otelden çıkış yaptılar. Fransa vatandaşlarından oluşan 54 kişilik turist kafilesi ise bu sabah saat 08:30’da otelden çıkış yaparak ülkelerine gönderilmek üzere Ercan Havaalanı’na götürülecek.


KKTC vatandaşları,  polis ve otel personeli perşembe günü çıkış  yapabilecek

Elde edilen bilgilere göre 14 gün boyunca karantina altında otelde konaklayan KKTC vatandaşları ve otel personeli ile otelde görev yapan polisler perşembe günü otelden çıkış yapabilecek. Otelde konaklayan KKTC vatandaşlarına, otel personeline ve görevde bulunan polis ekiplerine yarın test yapılacağı ve testleri negatif çıkan kişilerin perşembe günü otelden ayrılabileceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatar: Bazı Yerlerin Açılması Değerlendirilecektir Ama Önce Sağlık
Tatar: Bazı Yerlerin Açılması Değerlendirilecektir Ama Önce...
İçişleri Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru
İçişleri Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru