Kararın neticesi “aşağılama”

Kararın neticesi “aşağılama”

Bakanlar Kurulu tarafından geçtiğimiz gün açıklanan ve KKTC vatandaşı olmayanların 8 Haziran’dan sonra adaya gelmeleri durumunda ücretli karantinaya girecek olmaları büyük tartışma yarattı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
31 Mayıs 2020 - 04:55

Yeni Bakış Özel
Bakanlar Kurulu tarafından koronavirüs sonrasında yapılacak olan açılımla ilgili alınan ve geçtiğimiz gün açıklanan “8 Haziran tarihinden sonra ülkeye gelecek olan KKTC vatandaşı olmayanların 14 gün karantinaya alınması ve karantina ücretlerini kendilerinin ödemesi” maddesi büyük tartışma yarattı. 

Özellikle KKTC’de eğitim gören Türkiyeli öğrencilerin büyük tepki gösterdiği bu kararın ardından, Twitter üzerinde açılan #kıbrısrezaletihashtag’ı üzerinden birçok yorum yaptılar. 

Ancak Bakanlar Kurulu tarafından alınan bu karar sonrasında yapılan birçok yorumdan Kıbrıslı Türkler de paylarını aldı. Yapılan yorumların bazılarında Kıbrıslı Türklerin tamamı hem aşağılandı hem de çeşitli hakaretlere maruz kaldı.

İşte yapılan yorumların bazıları:

“Öğrenci muhaceret paraları yetmedi mi size gözün doysun Kıbrıs! #kıbrısrezaleti”

“2226 lirayı öğrenci değil kktc öğrenciye ödemelidir.Üstüne de teşekkür etmeli.Size muhtacız, siz de olmasanız açlıktan kendi bokumuzu yeriz demelidir. Erkekliğini ekmeğini yediği tek ülke olan Türkiye'ye değil, yiyorsa (desteksiz tek başına)Rum tarafına yapmalıdır.#kıbrısrezaleti”

“Biz keyfiyenKıbrıstan ayrılmamışken,VIRUS muhabbetinden daha doğrusu ülkeyi tetikleyen bir durumdan dolayı ülkemize dönmüşken neyin parasını istiyorsunuz, öğrenci sayesinde ve Türkiye sayesinde belli bir duruma geldiğinizi çabuk unuttunuz 3 ayın parasını çıkarmayın #kıbrısrezaleti”

“#kıbrısrezaleti Vergi Vermezsiniz zamanında savaşta bedava ev sahibi oldunuz Türkiye Hala size yardım eder Türklerin parası ile kumar oynarsınız Türkiye sizi Rumlardan kurtarır Hala Nankörlük yaparsınız hainler.”

“Bedel mi?? Ekonomisi biz öğrenciler üzerinde olan bir devlettin dediğine bak bedel bide devlet diyorum devlet, umarım rezilliğinizde boğulursunuz.. #kıbrısrezaleti”

“Bir Kıbrıs mezunu olarak söylüyorum. Bizim Türk öğrenciye ihtiyacımız yok diye 2. sınıf insan muamelesi yaptığınız, Türkiye’den kurtulsaydık İngiltere ile birlikte AB’ye girmiştik dediğiniz ülkeme ve bize yine yeniden daha beter durumda muhtaç olmanız dileğiyle. #kıbrısrezaleti”

“Biz o bedeli fazlasıyla 1974'de canlarını feda eden mehmetçiklerimizle ödedik. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 3. Sınıf vatandaş muamelesi yapmaktan vazgeçin artık #kıbrısrezaleti”

“Tr’den dönenler 2226 tl vermek zorunda !!!!Türkiyem sayesinde maddi olarak toparlanan Kıbrıs, yine ayrımcılık yapıp kendi vatandaşından karantina ücreti almazken bizden ücret istiyor! Kıbrıs yine nankör ve ayrımcılığına devam ediyor #kıbrısrezaleti”

“O bedeli kıbrıs gazisi babam,silaharkadaşları,şehitlerimiz 1974 yılında fazlasıyla ödedi siz kimden neyin bedelini istiyorsunuz !!!#kıbrısrezaleti”

“Korona teşhisi için ülkemden aldığınız yardımı, altyapınız için bile ülkemden aldığınız yardımı, çıkan bi yangını söndürmek için dahi ülkemden aldığınız yardımı, nicelerini göz önünde tutun ve şimdi karşılığı bu mu diye biraz düşünün #kıbrısrezaleti”

“Biz o bedeli fazlasıyla 1974'de canlarını feda eden babalarımız, amcalarımız, dayılarımızla ödedik. Şimdi daha fazla sabrımızı taşırmayın. Biharekat daha yapmayalım. #kıbrısrezaleti”

“Rezilsin Kıbrıs 3 ay parasız kaldın hemen yeni alternatif yolu öğrencileri soymak yaptığın en iyi şey #kıbrısrezaleti”

“Ayşe bugünleri görseydi tatile çıkmazdı #kıbrısrezaleti”

“Kaç senedir yediniz bitirdiniz hala daha karantina parası istiyorsunuz yazık günah kimse Kıbrıs a üniversite için gitmesin yazmasın oraları. #kıbrısrezaleti”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her yıl yenileri geliyor
Her yıl yenileri geliyor
İkinci dalgaya hazır değiliz
İkinci dalgaya hazır değiliz