"Kardeşine ayıp olmasın diye bana izin vermedi"

"Kardeşine ayıp olmasın diye bana izin vermedi"

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Y. Benli’nin kendisine keyfi uygulamada bulunduğunu iddia eden Hasan Ayık isimli vatandaş, zarara uğradığını savunarak isyan etti.

Editor: Huseyin1 Erdamar
31 Ocak 2018 - 07:50 - Güncelleme: 01 Şubat 2018 - 09:26
Reklam

Özlem ÇİMENDAL

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Y. Benli’nin kendisine keyfi uygulamada bulunduğunu iddia eden Hasan Ayık isimli vatandaş isyan etti.

 

Önce sözel izin verildi, sonra yasal izin 

verilmedi iddiası 

Bundan birkaç ay önce Gönyeli’de bir dükkanı kiralayan Hasan Ayık isimli vatandaş, Chicken World adını da aldığı iş yerini açmak için tüm izinleri almasına rağmen, Gönyeli Belediye Başkanı Benli’nin son anda izin vermekten vazgeçtiğini iddia ederek, zarara uğradığını savundu ve sorunun çözülmesi için çağrıda bulundu. 

 

“Kardeşi kiralamak 

istediği için, dükkanı bana veremezmiş”

Gönyeli Belediyesi Başkanı Benli’nin dükkana izin vermemesinin nedeninin daha önce kardeşinin aynı dükkanı kiralama istemi olduğunu savunan Ayık, şöyle konuştu: “Dükkanı açmadan önce bütün başvuruları yapıp, izinleri almadan önce Gönyeli Belediye Başkanı Sayın Benli ile de görüştük hiçbir sorun yoktu. Ancak dükkan için bütün izinler alınıp, broşürler basılmış olmasına rağmen Ahmet Benli son anda izin vermekten vazgeçti” dedi. 

 

“Her şeyim hazırken, 

bir anda mağdur oldum”

Ayık, “Çalışanlar hazır, broşürler hazır, bütün izinler bir tamam hazır hiçbir eksiğim yok son anda Gönyeli Belediyesi Başkanı Benli bana izin vermekten vazgeçti.

 Nedenini sorduğumda da bana o dükkanı daha önce kardeşinin istediğini şimdi bana vermeyeceğini söyledi. Aile arasındaki problemlerini kimsenin vatandaşı mağdur ederek gidermeye hakkı yoktur. Ben dükkana dünya kadar yatırım yaptım, faaliyete geçmeye hazır halde ancak son anda belediyeden dükkana izin çıkmadı, benim zararım ne olacak, böyle bir gerekçe ile izin verilmemesinin hiçbir izahı olamaz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ayşe benli
    1 ay önce
    benli gönyelinin kendisinin olduğunu zanneder her şeye benlilerin hakkı olduğunu zanneder ama bir gün o da o koltukdan enecek ve allah hakkından gelecek o zaman görecek anyayıkonyayı vijdansız köpek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazzık gibi zam!
Gazzık gibi zam!
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı