Karı koca tutuklandı, ev tahliye edildi

Karı koca tutuklandı, ev tahliye edildi

Mağusa Maraş bölgesinde evleri hakkında tahliye kararı çıkan Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çiftinin evlerinden çıkmamak için direnişleri fayda etmedi

Editor: Süperadmin
28 Ekim 2020 - 11:56

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa Maraş bölgesinin Harikalar Mahallesinde kalan ve 2012 yılından beri kaldıkları ev için hukuk mücadelesi veren ancak evleri hakkında çıkan tahliye kararı sonrası önceki gün evlerinden çıkmamak için direnen Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çiftinin direnişleri fayda etmedi. Önceki gün icra memurlarının tahliye işlemi için polis eşliğinde kapıya dayanmasıyla birlikte Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti evlerinin damına çıkarak direnmişti. Yıldırım-Öztürk çiftinin direniş göstermeleri sonucu tahliye işlemini gerçekleştiremeyen icra memurları ve polis geri çekilmişti. Ancak Yıldırım-Öztürk çiftinin evi dün öğlen saatlerinde tahliye edildi.

 

İfadeye çağrıldılar, tutuklandılar

Evlerini kaybetmemek için yıllarca direnen ve önceki gün ise tahliye işlemini engellemek için evlerinin damına çıkarak direniş gösteren Haluk Yıldırım-Sıdıka Öztürk çifti olay gecesi ifadeleri alınmak üzere Mağusa Polis Müdürlüğüne çağrıldı ve dün gerçekleşecek olan tahliye işlemini engellememeleri için tutuklanarak hücrelere yerleştirildiler. Yıldırım-Öztürk çifti  Mağusa Polis Müdürlüğü hücrelerindeyken ise dün öğlen saatlerinde icra memurları polis eşiliğinde evi tahliye etti. Evdeki herşey kayıt altına alınarak boşaltıldı ve sokak ortasına yığıldı. Evin kapısının kilidi ise değiştirilerek kilit vuruldu. Yıldırım-Öztürk çiftinin 13 ve 14 yaşındaki çoçukları ise evin tahliye edilişini gözyaşları içinde izledi.

 

Öztürk: “2 çocuğumuzla sokakta kaldık

Tahliye işlemi bittikten sonra serbest bırakılan Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti evlerine gelerek isyan etti. Sıdıka Öztürk “Evimizi boşaltmak için bizi tutukladılar. Biz evde değilken eşyalarımızı sokağa attılar. 2 çocuğumuzla sokakta kaldık. Şimdi ne yapacağız? Nereye gideceğiz? TC Elçiliği nerede? TC elçiliği hani bize sahip çıkıyordu? Şimdi TC Elçiliği nerede? Sokakta kaldık” diye isyan etti.

 

Belediye 1 gece otelde misafir edecek

Mağusa Belediyesi yaşanan insanlık dramının ardından devreye girdi. Belediye, Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti ile çocuklarının geceyi geçirebilmeleri için otelde bir geceliğine oda ayırdı. Belediyeden elde edilen bilgilere göre ailenin daha sonra daimi ikamet edebileceği bir ev arayışına girileceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük vurgun
Büyük vurgun
Mağusa'nın vampir iş insanı
Mağusa'nın vampir iş insanı