KASTEN YAKTIKLARI İDDİA EDİLİYOR

KASTEN YAKTIKLARI İDDİA EDİLİYOR

Güzelyurt’ta husumetli oldukları bir şahsın 10 dönüm arazisi içerisinde yangın çıkardıkları gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Elmas Karamanoğlu ve Abdurrahman Balcıoğlu mahkeme huzuruna çıkarıldı

Editor: YeniBakış Editör
20 Haziran 2021 - 12:07
Reklam

Evrim KAMALI

 Güzelyurt’ta çıkan ve balya ve ağaçların yanmasına neden olan yangının kundaklama sonucu başladığı anlaşıldı, olayla ilgili iki zanlı tutuklandı.

Polis bültenine göre Güzelyurt’ta eski Akdeniz yolu olarak bilinen bölgede önceki gün yangın çıktı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında, Ramadan Binatlılı’ya ait 58 rulo balya ve çeşitli şahıslara ait 22 portakal ağacı, 6 limon ağacı kısmen, 12 zeytin ağacı ve 70 metre uzunluğundaki damlama sulama lastiği ise tamamen yandı.

Zanlılar Elmas Karamanoğlu ve Abdurrahman Balcıoğlu  mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kemal Atikoğlu olayla ilgili bulguları aktardı. Atikoğlu, huzurda bulunan Elmas Karamanoğlu ve Abdurrahman Balcıoğlu’nun 19 Haziran tarihinde Güzelyurt'da meydana gelen Kundaklama ve Kasti Hasar suçları ile ilgili olarak tutuklandıklarını söyledi. Polis zanlıların 19 Haziran tarihinde saat 12.40 raddelerinde Güzelyurt'ta, Eski Akdeniz yolu olarak bilinen bölgedeki kömür ocakları karşısında önceden aralarında tarla kiralama hususunda husumet bulunan R.B isimli şahsın kirasındaki 10 dönüm arazi içerisinde bulunan balyaları kasten ve kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğu henüz tespit edilemeyen çakmak ile ateşe vermek suretiyle kundakladıklarını mahkemeye aktardı. Polis çıkan yangının Güzelyurt İtfaiye Şubesi tarafından tamamen söndürüldüğünü ve yapılan hasar tespitinde,R.B’ye ait 58 adet rulo balya, G.D’nin kirasında bulunan narenciye bahçesi içerisindeki 22 adet portokal ağacı kısmen, 70 metre uzunluğunda 16 mm damlama sulama lastiği tamamen, R.K’ye ait 12 adet zeytin ağacı tamamen, D.M’ye ait 6 adet limon ağacı da kısmen yanarak hasar gördüğünü mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ile ilgili olarak başlatılan tahkikat neticesinde yakınında bulunan bir güvenlik kamerasından elde edilen görüntüde zanlıların kullanımında bulundurdukları BP 151 plakalı Reno marka araç ile olay yerine gittikleri ve buradan ayrılmaları ile birlikte yangının çıktığının tespit edildiğini belirtti. Polis zanlıların tespit edilmesi üzerine mahkeme emri ile tutuklandıklarını ve olayda kullanılan BP 151 plakalı araç ise tespit edilip emare olarak zapt edildiğini söyledi.

 

3 gün tutukluluk

Polis memuru Kemal Atikoğlu zanlı Elmas Karamanoğlu’nun gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini ve bu ifadenin teyit ve tekzibinin henüz yapılamadığını ayrıca alınması gereken ifadeler ve aranan emareler olduğunu belirterek ilk etapta zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haspolat Ağıllar bölgesinde evinde ölü olarak bulundu
Haspolat Ağıllar bölgesinde evinde ölü olarak bulundu
4 adet keklik yakaladı ve  tutuklandı
4 adet keklik yakaladı ve tutuklandı