Kayınpederini tehdit etti

Kayınpederini tehdit etti

Yamaçköy’de eşi ile barışmasını engellediği gerekçesiyle kayınpederinin evini basarak şiddet tehdidinde bulunan Hüdaverdi Diksoy tutuklandı.

Editor: Huseyin1 Erdamar
29 Haziran 2017 - 11:07
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

Yamaçköy’de eşi ile barışmasını engellediği gerekçesiyle kayınpederi Hasan Karaahmet’in evini basarak ölümle tehdit eden Hüdaverdi Diksoy tutuklandı. “Mülke tecavüz”, “Kanunsuz bıçak taşıma” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından dolayı dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Diksoy, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

“Sizi öldüreceğim…”

Meselenin tahkikat memuru Ozan Kuşak, zanlı Hüdaverdi Diksoy’un kanunsuz olarak taşıdığı bıçak ile 27 Haziran tarihinde Yamaçköy’de eşi Leyla Diksoy ile barışmalarını engellediği gerekçesiyle kayınpederi Hasan Karaahmet’in evine izinsiz olarak girdiğini ve kayınpederine hitaben “Siz eşimle barışmamı engellediniz. Sizi öldüreceğim. Çocuklarınızı öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Kuşak, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminata bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Hazal Hacımulla, zanlı Hüdaverdi Diksoy’un kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hintkenevirlerini sularken tutuklandılar
Hintkenevirlerini sularken tutuklandılar
Dikkat! Sizide dolandırabilirler
Dikkat! Sizide dolandırabilirler