Kısa: Engelli vatandaşlar toplumdan soyutlanmamalı

Kısa: Engelli vatandaşlar toplumdan soyutlanmamalı

Gifa Holding, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne hem maddi katkıda bulundu hem de şirketlerinde engelli vatandaş istihdamı sözü verdi.

Editor: Huseyin1 Erdamar
03 Ağustos 2017 - 07:28 - Güncelleme: 25 Aralık 2020 - 18:13
Reklam

Özlem ÇİMENDAL

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ve beraberindeki heyet, Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa’yı  ziyaret etti.

 

Kibrit: Halk katkıların nereye gittiğinin farkındalığında olsun

 Günay Kibrit, ziyarette yaptığı konuşmada ülkede engelli vatandaşların yaşadığı sorunlara dikkat çekti.  

Kibrit, son zamanlarda dernek isimlerini kullanarak, katkı toplayan kişilerin varlığına  vurgu yaparak, halkın bu tarz taleplere yanıt verirken makbuz ve tanıtıcı kimlik kartlarına da özen göstermesini, yaptıkları yardımların doğru yere ulaştığının farkındalığı içerisinde olmasını istedi.

“Bazı şahısların dernek adını kullanarak katkı toplaması rahatsızlık verici”

Bazı şahısların özellikle Ortopedik Özürlüler Derneği ismini kullanarak kapı kapı dolaştığı bilgisini aldıklarından da bahseden Kibrit, “Biz bundan çok rahatsız olduk. Biz kapı kapı dolaşarak ya da bir şeyler satarak derneğe katkı toplayan bir yapıda değiliz. Biz derneğimizde gelen katkıları makbuz karşılığı alan şeffaf bir yapıya sahibiz. Bizim adımıza herhangi bir makbuz ya da kimlik kartı göstermeden katkı isteyen şahıslara itibar edilmesin” dedi.

 

Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kısa:

“Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluyuz”

Gifa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kısa ise kabulde yaptığı konuşmada, Gifa Holding olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duymalarının yanı sıra her zaman işbirliğine hazır olduklarına dikkat çekti.

 

 Ortopedik Özürlüler Derneğine katkı

Bu arada, Yusuf Kısa , kabulde  Ortopedik Özürlüler Derneği’ne 20 bin TL’lik katkı yaptı.

 

“Örnek teşkil etmeli”

Katkıdan duyduğu mutluluğu dile getiren Kibrit, bu katkının diğer şirketlere de örnek teşkil etmesi temennisinde bulunarak, Kısa’ya teşekkür etti.

 

Açılacak işletmelerde 5 engelliye istihdam sözü

 Kabülde, yeni işletmelerinde en az 5 engelli vatandaşı istihdam edeceği müjdesini de veren Kısa, engelli vatandaşların toplumdan soyutlanmasının ve ekonomik özgürlüğünü kazanamamasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KUŞ UÇSA  RAPOR EDİLECEK”
“KUŞ UÇSA RAPOR EDİLECEK”
"Yıkım paketini kabul etmiyoruz"