“Koronalı” hükümet

“Koronalı” hükümet

UBP- HP Hükümeti tüm uyarılara ve ikazlara rağmen bilim kurullarını dahi dikkate almadan 1 Temmuz itibariyle Dünya Sağlık Örgütü’nün riskli kabul ettiği Türkiye’den karantinasız yolcu girişine izin verdi. Daha ilk günden bir kişide pozitif vaka tespit edildi. Koronavirüsten temizlenen Kıbrıs’ın Kuzeyi’ne hükümet kendi eliyle bile bile covid 19’u yeniden getirerek en başa dönülmesinin önünü açtı

Editor: Süperadmin
02 Temmuz 2020 - 12:01

Yeni Bakış

 

UBP-HP Hükümeti aldığı beceriksiz ve önceliği siyasi olan kararlarla toplum sağlığını tehlikeye attı. Günlerdir hem uzmanların hem de vatandaşların yaptığı uyarıları dikkate almayan Bakanlar Kurulu, aldıkları kararla 1 Temmuz’dan sonra vaka sayısı her geçen gün artış gösteren Türkiye’den gelişlere karantinasızgiriş izni verdi. PCR testi ve toplum içine karışmama taahhütü belgesi ile dün gemi yoluyla giren bir yolcunun test sonucu pozitif çıktı.

 

Her gün akşam üzeri Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka sayısının dün gecikmesi ile toplum huzursuz oldu. Sosyal medyada bir kişide pozitif vaka çıktığı ve bu kişinin bulunamadığına yönelik  çıkan haberler üzerine Bakan Pilli’nin açıklama yapması beklendi. Kayıplara karışan Pilli, en sonunda açıklamayı dün gece saat 23.30 civarında yaptı ve ülkede pozitif vaka olduğunu doğruladı.

 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, son 24 saatte yapılan 803 testten 434'ünün sonuçlandığını ve deniz yoluyla gelen yolcular arasından 1 Covid 19 vakası tespit edildiğini açıkladı. Pilli, 369 test üzerinde çalışma yapılmaya devam edildiğini belirtti.

 

“Deniz yoluyla gelen yolcular arasında 1 pozitif vaka tespit edilmiştir.  Bu vaka sağlık personeli tarafından alınarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi karantina bölümüne müşahede altında alınmıştır” diyen Pilli, yapılan çalışmaların ardından vakanın temaslılarının tespit edildiğini, temaslıların Sağlık Bakanlığı tarafından karantina otellerinde gözetim altına alınacağını açıkladı.

 

Pandemi Hastanesi olmayan, sağlık altyapısı yerlerde sürünen, sağlığa yatırım yapmaktan kaçınan hükümet yetkilileri, bu kadar uyarıya rağmen böyle bir riski ve sorumsuzluğu göze aldılarsa vaka sayılarının artması durumunda tedaviyievlerinde mi yapacaklar?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güney'de 13 yeni vaka
Güney'de 13 yeni vaka
"Toprağın altındayım ama nefes alıyorum"