Lirik Şiir Grubu, Karakum’da sahne alacak

Lirik Şiir Grubu, Karakum’da sahne alacak

Kıbrıs Edebiyat Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdüren Lirik Şiir Grubu, Karakum’da Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane Kongre Salonu’nda şiir severlerle buluşacak

Editor: YeniBakış Editör
23 Şubat 2022 - 10:49
Reklam

Kıbrıs Edebiyat Derneği çatısı altında çalışmalarını sürdüren Lirik Şiir Grubu, Telsim ana sponsorluğunda çıktığı 10’uncu yıl yurtiçi turnesi kapsamında 23 Şubat Çarşamba (yarın) akşamı Karakum’da Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane Kongre Salonu’nda şiir severlerle buluşacak.

“Bizim Şiirlerimiz-Bizim Şarkılarımız” adıyla düzenlenecek ve Osman Türkay’a atfedilecek etkinliğin açılışında “Osman Türkay’ın Edebiyatımızdaki Yeri” başlıklı bir de söyleşi gerçekleşecek. Lirik Şiir Grubu üyesi Serkan Soyalan’ın moderatörlüğünde, Yakın Doğu Üniversitesi ve Girne Üniversitesi akademik kadrosunda bulunan Prof. Dr. Şevket Öznur’un konuşmacı olacağı söyleşinin ardından, şiirler okunacak.

Yıltan Taşçı, Şehbal Hamzaoğulları, Merter Refikoğlu ve Serkan Soyalan Kıbrıslı Türk şairlerin şiirlerini ve bestecilerin bestelerini seslendirecek olan Lirik Şiir Grubu’na, konuk okuyucu olarak Derman Atik, piyanosuyla da Kemal Taşçı eşlik edecek.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
28 yaşındaki Haydar Mumcu hayatını kaybetti
Cezaevine gönderildiler
Cezaevine gönderildiler