Mağusa Devlet Hastanesi’nde skandal!

Mağusa Devlet Hastanesi'nde skandal!

Mağusa Devlet Hastanesine giden ve karnındaki 7 aylık bebeğinin ölü olduğunu öğrenen üçüncü ülke vatandaşı bir kadına, gerekli tıbbi işlemin 3 gün içinde yapılabileceği söylendi

Editor: YeniBakış Editör
24 Şubat 2021 - 17:01 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 17:52
Reklam

Yeni Bakış Özel

Mağusa Devlet Hastanesine bugün giden ve 7 aylık hamile olan üçüncü ülke vatandaşı bir kadının bebeğinin karnında ölü olduğunun tespit edildiği, ancak gerekli işlemin 3 gün içerisinde yapılacağı belirtildi. Söz konusu kadının yakınları hastaneye akın ederek, “neden tıbbi müdahale hemen şimdi yapılmıyor?” diye sordukları, ancak bir yanıt alamadıkları öğrenildi. Karnında ölü olan bir bebekle kalan kadının da hayatının tehlikeye gireceği endişesi içinde olan aile yakınları bu duruma isyan etti.

 PCR’ı yapılıp, hastaneye yatırıldı

Kadının kan örneğinin alındığı, PCR testinin yapıldığı, hastaneye yatırıldığı öğrenildi. Ancak gerekli işlemin 3 gün içinde yapılacağı bilgisi verildi.

 Görgü tanıkları anlattı!

Yeni Bakış’a konuşan ve aynı anda hastanede bulunan görgü tanıklarından biri şunları ifade etti; “Hastaneye üçüncü ülke vatandaşı bir kadın geldi. Bebeğimi hissedemiyorum dedi. Doktor baktı, bebeğin öldüğünü söyledi. Kadın Türkçe bilmediği için anlamadı ve oturup bekledi. Kadını bir buçuk saat beklettiler. Daha sonra kadına git yatışını yap dediler. Kadına yardımcı olun bebeği öldü, anlamadı dedim. Kadın daha sonra öğrendi perişan oldu. Akrabalarını aradı. Doktor içeri aldı. PCR yaptılar. Daha sonra bu bebeği 3 güne kadar alabileceklerini daha önce alamayacaklarını söylediler. Baş hekimi aradık. Bize “beni lütfen bu konularda aramayın. Kadının doktoru daha iyi bilir” diyerek geçiştirdi. Normalde hemen kürtaja alınması gerekirdi. Kadının da hayatı tehlikeye girebilir. Kadın bizlerden orada bulunan herkesten yardım istedi. Bu olay büyük bir skandaldır”

Kadın Doğum Ameliyathanesi kapatılmıştı   

Şubat ayının başlarında 5 hemşire Mağusa Hastanesi Doğum Servisinden, Pandemi Hastanesine ihtiyaç nedeniyle aktarılmıştı ve Kadın Doğum Ameliyathanesi kapatılmıştı. Yaşanan olayda söz konusu kadına gerekli müdahalenin bu nedenle yapılıp yapılmadığı merak ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak