Mahkeme emrine rağmen evi sattı

Mahkeme emrine rağmen evi sattı

Mağusa Kaza Mahkemesi tarafından hakkında ara emri kararı verilen bir apartman dairesini başkasına satarak mahkeme emrine riayetsizlik eden Reflex Team Co. Ltd. sahibi Sağlık eski Bakanı Ahmet Kaşif’in oğlu Börke Kaşif dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı…

Editor: Süperadmin
11 Mayıs 2021 - 19:43 - Güncelleme: 12 Mayıs 2021 - 00:15
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

Reflex Team Co. Ltd. sahibi ve direktörü ve Sağlık eski Bakanı Ahmet Kaşif’in oğlu Börke Kaşif, şirketinin inşa ettiği “Plantinium Apartmanında” bulunan 14 numaralı daireyi 2017 yılında satış sözleşmesi imzalayarak Ayşe Dalyan’a sattı, ardından ise Dalyan’ın satış sözleşmesi şartlarına uymadığı gerekçesiyle sözleşmeyi iptal etti. Satış sözleşmesinin iptal edilmesi üzerine hakkını hukuk yoluyla arayan Ayşe Dalyan, Börke Kaşif ve şirketi aleyhine Mağusa Kaza Mahkemesinde hukuk davası açmış ve mahkeme ise konu dairenin başkalarına satışı veya devrinin yasaklanmasına ilişkin ara emri kararı üretti. Reflex Team Co. Ltd. direktörü Börke Kaşif ise mahkeme tarafından verilen ara emri kararının kendisine tebliğ edilmesine rağmen konu 14 numaralı daireyi Simay İmgeler Durmuş’a satarak mahkeme emrine riayetsizlik etti. Simay İmgeler Durmuş ve apartman sakinlerinin Mağusa Hukuk Dairesine yapmış olduğu şikayet üzerine ise polis mesele ile ilgili soruşturma başlattı ve Börke Kaşif dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı. “Mahkeme emrine riayetsizlik” suçlamasıyla ilgili olarak dün mahkemeye çıkarılan zanlı Kaşif, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Bir daireyi 2 kişiye sattı

Meselenin tahkikat memuru Ersoy Saydağ, zanlı Börke Kaşif’in, 23 Kasım 2017 tarihinde sahibi ve direktörü olduğu Reflex Team Co. Ltd. isimli şirketin İsmet İnönü Bulvarı üzerinde inşa etmekte olduğu “Plantinium Apartmanının” 7. Katındaki 14 numaralı daireyi önceden müşterisi Ayşe Dalyan’a aralarında yapmış oldukları satış sözleşmesi ışığında 140 bin TL’ye sattığını belirtti. Zanlı Kaşif’in daha sonra ise Ayşe Dalyan’ın satış sözleşmesi şartlarına uymadığı gerekçesiyle konu sözleşmeyi iptal ettiğini belirten Saydağ, satış sözleşmesinin iptal edilmesi üzerine Ayşe Dalyan’ın zanlı Kaşif aleyhine Mağusa Kaza Mahkemesinde hukuk davası açtığını kaydetti. Dalyan tarafından açılan dava ile ilgili olarak 11 Ekim 2017 tarihinde mahkemenin söz konusu dairenin başkalarına satışı ve devrini yasaklayan ara emri verdiğini belirten Saydağ, ara emri verilmesine ve bu emrin zanlı Kaşif’e tebliğ edilmesine rağmen zanlı Kaşif’in konu daireyi Simay İmgeler Durmuş’a 48 bin Stg. karşılığında satarak mahkeme emrine riayetsizlik ettiğini açıkladı. Saydağ, şikayetin polise 24 Haziran 2020 tarihinde Simay İmgeler Durmuş tarafından yapıldığını, ardından ise 14 Ağustos 2020 tarihinde apartman sakinleri tarafından toplu halde Mağusa Hukuk Dairesine yapıldığını söyledi.  Meselenin 22 Nisan 2021 tarihinde aydınlatılıp meydana çıkarıldığını belirten Saydağ, zanlı Kaşif’in, 11 Mayıs 2021 tarihinde tespit edildiğini kaydetti. Saydağ, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlı Kaşif’in uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Teminata bağlandı

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Börke Kaşif’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazzık gibi zam!
Gazzık gibi zam!
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı