“Mal güvenliğimiz nerde?”

“Mal güvenliğimiz nerde?”

Elite Motors and Rent a Car Direktörü Ali Yavaşoğlu, Opel marka aracını bir şahsa kiraladığını, şahsın aracı bordür taşlarına vurduğunu ve araçta 42 bin TL’lik maddi hasarın meydana geldiğini belirtti. Demirhan Polis Karakoluna giderek şikayette bulunduğunu söyleyen Yavaşoğlu, polisin söz konusu şahsı mahkemeye çıkartarak teminata bağlamak yerine hatalı sürüşten ceza kesip serbest bıraktığını belirtti

Editor: Yeni Bakış Editör 2
02 Aralık 2019 - 07:34

Yeni Bakış 

 

Elite Motors and Rent a Car Direktörü Ali Yavaşoğlu, yaşadığı bir olayı Yeni Bakış ile paylaşarak mağduriyetini dile getirdi. Yavaşoğlu, geçtiğimiz günlerde Opel marka bir aracını bir şahsa kiraladığını söyleyerek, şahsın aracı sabah getirmesi gerekirken getirmediğini, Ercan Havaalanı’na park ederek İstanbul’a gittiğini belirtti. Yavaşoğlu, aracı kiralayan kişinin daha sonra kendisine bilgi vererek aracı bordür taşlarına çarptığını söylediğini ifade ederek, araç geldiği zaman yapılan incelemede 42 bin TL’lik maddi hasar tespit edildiğini kaydetti. Yavaşoğlu, aracı kiralayan kişinin hasarı ödeyeceğini söylediğini, ancak işi garantiye almak için Demirhan Polis Karakoluna giderek şikayette bulunduğunu belirtti. Yavaşoğlu, aracı kiralayan şahsın geçtiğimiz cuma günü polis karakoluna geldiğini, ancak polisin hatalı sürüşten 500 lira ceza keserek söz konusu şahsı serbest bıraktığını söyledi. 

“Teminata bağlamak yerine serbest bıraktılar”
“Mahkemeye çıkartılıp teminata bağlanması gerekirdi” diyen Yavaşoğlu, bu gibi vakaların daha önce de başına geldiğini, ancak teminata bağlanıldığını belirterek, “her polis karakolunda farklı prosedür mü uygulanıyor? Polis gününde pankartlar açılır, mal ve can güvenliğinden bahsedilir. Hani mal güvenliği? Arabamı kiraladığım şahıs şimdi bana, ‘sana parça yollayayım arabanı tamir et’ diyor. Mağdur oldum. Polisten şikayetçiyim” diye konuştu. 

“Polis dosya yapsın istemiyor mu?”
Yavaşoğlu, bu olayın başına gelen 3. olay olduğunu ve aynı polis karakolunun aynı işlemi yaparak söz konusu kişileri serbest bıraktığını ifade ederek, “Bu konu sigorta ile sizi aranızda diyerek konuyu kapatıyorlar. Demirhan Polis Karakolunda polis dosya yapsın istemiyor mu? Ülkede şirketler bu şekilde ayakta nasıl duracak?” diye sordu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2020’den de umut yok
2020’den de umut yok
“Türkiye’nin, KKTC’nin menfaatlerini korumanın adımlarını atacağız”
“Türkiye’nin, KKTC’nin menfaatlerini korumanın adımlarını...